Shtetet e Bashkuara monitoron zgjedhjet me 20 vëzhgues…, Britania, Italia.
( Foto: Arkiv)/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka akredituar sot vëzhguesit dhe përkthyesit e ambasadave të huaja që ndodhen në Tiranë dhe që d...
Basha pas tërheqjes së vëzhguesve të KiE: ‘Bota perëndimore dha sinjalin!’.
Kryedemokrati Lulzim  Basha tha sot në një dalje për mediat se tërheqja e KiE është distancim i qartë nga votimet farsë një partiake që kërkon të ...
Taulant Balla i PS: Kongresi i Autoriteteve Lokale nuk është KiE.
Menjëherë pasi Kongresi i Autoriteteve Lokale ka thënë se ‘nuk do të kenë delegacion’ për zgjedhjet në Shqipëri, ka reaguar kryetari i grupit parl...
Sot nisi shpërndarja e fletëve të votimit në KZAZ-të e rretheve
Sot, e marte,  ka nisur shpërndarja e fletëve dhe kutive të votimit për 30 qershor nga KQZ-ja për në KZAZ-të. Deri më tani fletët e votimit  janë ...
Italia/ Ministri i Jashtëm, thirrje qeverisë dhe opozitës- ka “rëndësi ekstreme zbatimi i ligjit’ në zgjedhje.
Ministri i jashtëm i Italisë, Enzo Moavero Milanesi ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama dhe kryeopozitarin Lulzim Bas...
Gjykata ligjëron edhe një herë zgjedhjet në 30 qershor/ Rrëzohet njoftimi i presidentit për anulimin.
Partia Uniteti Kombëtar do ta ketë emrin në fletën e votimeve, të zgjedhjeve, te 30 qershorit. Në këtë mënyrë kolegji zgjedhor ligjëroi mbajtje...
Kërkesa e PUK në Kolegjin Zgjedhor ‘provokon’ njoftimin e presidentit se ‘nuk ka 30 qershor’
Kolegji Zgjedhor shqyrton sot kërkesën e Idajet Beqirit, kreut të Partisë Uniteti Kombëtar i cili kërkon shfuqizimin e vendimit të KQZ, i cili rrë...
Kryetarja e Misionit të OSBE/ODIHR, takim me kryeministrin Rama
Ka mbërritur në selinë e Partisë Socialiste ambasadorja e OSBE/ODIHR, Audrey Glover. Zyrtarja e lartë e OSBE po zhvillon një takim me kryesocia...
Në 30 qershor do të ketë zgjedhje në gjithë Shqipërinë/ Kryeministri
Kryeministri Edi Rama nga Finiqi i Sarandës ka thënë se zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor. “Në 30 qershor zgjedhjet do bëhen në gjithë terri...
Rama: ‘Kjo është fushata e vetme ku kundërshtari nuk del përballë, por ka qëllim të rrëzojë zgjedhjet!’
Kryeministri Edi Rama ka vijuar takimin elektoral për zgjedhjet lokale 30 qershorit në qytetin e Sarandës, ndërsa hodhi akuza ndaj Partisë Demokra...
Faqja 2 prej 1812345...10...E fundit »