Moti: Kaloi edhe kjo javë, fillon një javë e ftohtë
Në fundjavë janë rritur mundësitë për një tjetër depërtim të të ftohtit nga Arktiku, që mund të sjellë reshje të borës edhe në veri të vendit dhe ...
Fqinjët tanë vuajnë mot të egër; pas Greqisë edhe Italia. Ne- në minus 6 që ditën e hënë që vjen.
Territori i Shqipërisë është parashikuar që të dminohet nga moti shumë i ftohte, menjëherë me fillimin e javës që vjen. Priten temperatura deri mi...
Moti/ Sinoptikanët: Qiellin sot do ta kemi vetëm 400 m. mbi kokë
  Sinoptikanët paralajmërojnë se gjatë ditës së sotme moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura. Baza...
MOTI: Gjithçka ndryshoi menjëherë.
Moti për këto ditë ishte parashikuar me diell dhe kthjellime. Madje sinoptikanët, duke u mbështetur mbi zhvillimet në kontinent, kishin parashikua...
Moti: Dimri hyn me delikatesë, sot vjen me borë nga Veriu dhe Lindja.
Pas kaq ditëve me diell, që herë themi 'sa vapë' e herë 'ftohte sot', më në fund dimri 'mori vendimin' të vijë. Sot nisin reshje bore dhe shiu në ...
Stuhia ‘Herward’ godet Evropën Qëndrore, deri tani 5 të vdekur. Nesër bien temperaturat mbi vendin tonë
"FOTO: Erëra të forta më shumë se 100 km/h në Çeki) Nesër, e martë, pritet që temperatura e motit të bjerë deri në minus 3 gradë. Efekti i stuhisë ...
Teoria modeste e Einstein mbi lumturinë shitet për 1.56 milionë dollar.
Një shënim i shkurtër që Albert Einstein i dha një korrieri në Tokyo ku përshkruhet shkurtimisht teoria e tij mbi jetën e lumtur u shit në një ank...
Moti: Sot prapë “ditë vere”, temperaturat nga 4 në 29 gradë C.
Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajërit do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremet në rang vendi të variojnë nga 4 në 29° C. ...
Uraganët ‘mbaruan punë” me Amerikën, më 15 Tetor “Ofelia” godet Britaninë
Nga stuhi tropikale, “Ofelia” është shndërruar në uragan të kategorisë së parë dhe po i drejtohet Europës. Paralajmërimin e lëshon Qendra Kombë...
Ekonomisti amerikan Richard Thaler fiton Çmimin Nobel për Ekonominë.
Ekonomisti nga Shtetet e Bashkuara, Richard Thaler, një nga themeluesit sjelljes së ekonomistëve, ka fituar këtë vit Çmimin Nobel në Ekonomi. P...
Faqja 10 prej 22« E para...89101112...20...E fundit »