Nëse Porja ka të drejtë, deri në prill kemi dimër…
Sinoptikaja  e njohur Tanja Porja ka deklaruar për mediat se cikloni që do të perfshijë një zonë të Mesdheut nuk do të preke Shqipërinë. Ndërkohë ...
Alarm i shkencëtarëve: “Rrezikohen zogjtë në Francë… Po bie diversiteti i natyrës. Pa këtë kemi vdekur”.
Përkeqësimi “katastrofik” i zogjve në tokat e fermave Franceze sinjalizon një krizë të biodiversitetit në Europë, që përfundimisht rrezikon të gji...
Stephen Hawking, shkencëtari fizikant i famshëm në botë, vdes në moshën 76 jeç
Shkencëtari fizikant i mirënjohur në gjithë botën Stephen Hawking ka vdekur në moshën 76 vjeç. Ai ndërroi jetë në paqe në shtëpiinë e tij në Ca...
Ngrica e madhe na pengon jetën. Por alarmistët e kanë mendjen në Nord ku nuk jeton njeri..
Brezi që përfshin Europën dhe Amerikën Veriore është goditur nga stuhitë e borës dhe të të ftohtit. Na vijnë pamje ku shfaqen njerëz duke luajt...
Moti vrastar në Britani “më i ftohti në 27 vjet”. Po boshatisen dyqanet e ushqimeve.
Stuhia e borës dhe e acarit, që është emërtuar “Bisha e Lindjes” mund t’i ngrejë temperaturat më tej në të ftohtë në gjithë Britaninë. Qinda trena...
Në Qafë Thore, Vermosh, ka 2.5 metra borë. Gjithë vendi pret mot më të ftohtë
Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion mbi situatën e shkaktuar nga moti i keq deri në orën 16:00, sipas të dhënave të Qendrës së Bashkuar Ope...
Vendi u zgjua sot i mbuluar me borë, nga Kukësi në Kapshticë
Reshjet kanë përfshirë rajonin e Kukësit, duke shkaktuar vështirësi edhe përgjatë Rrugës së Kombit. Bora ka mbuluar edhe pjesën më të madhe të ...
Hap i madh: Testi i gjakut me kancer del “jashtëzakonisht emocionues’. Zbulohen 70 për qind e kacereve.
Shkencëtarët kanë bërë një hap shumë të rëndësishëm drejt njërit prej qëllimeve më të mëdha në mjekësi- testin e përgjithshëm të gjakut mbi kancer...
Një asteroid gjigant pritet të kalojë pranë Tokës brenda dy javëve të ardhshme.
Asteroidi, i cili është rreth 1.1 kilometra i gjatë, do të kalojë me një shpejtësi 7.300 kilometra në orë, 15 herë më shumë se avioni hipersonik, ...
FOTO: Thoni ‘ftohtë!”? Ja ku sot po bën vërtet ftohtë…
Gjendjen e alarmit kanë aktivizuar autoritetet e menaxhimit dhe parandalimit të fatkeqësive në republikën ruse të Yakutia-s në verilindje të Siber...
Faqja 10 prej 24« E para...89101112...20...E fundit »