Shkencëtari më i mirë i ri në botë është shqiptar
Nga Misela Patrioti Edor Kabashi është nderuar me çmimin shkencëtari më i mirë në botë, në grupmoshën nën 40 vjeç. Falë punës së tij në fushën ...
Njerezit ne te ardhmen do te jetojne nen uje dhe ne ajer, shikoni sesi…
Nga Misela Patrioti Njëqind vjet në të ardhmen, ne do të lëmë shtëpitë tona, në qoftë se e ardhmja e parashikuar është e saktë, sip...
A mund te gjehet vrasesi nepermjet shenjave te dhembeve?
  Nga Misela Patrioti Një komision i shkencës mjeko-ligjore Texas ka rekomanduar që prova kafshimit shenjë nuk duhet më të pranohet në ...
Microsoft zbulon Lumia 650, një smartphone $ 200 të Windows 10, që del në shitje në Evropë nga 18 shkurti
Nga: Endri ALLMUCA Me çmim 199 $, Lumia 650 vjen në ngjyrë të zezë ose të bardhë, dhe do të jetë në dispozicion vetëm në një pjesë të vogël të treg...
Vertetohet teoria e Ajnshtajnit
Shkencëtarët që punojnë me sistemin Laser Interferometër për valë të gravitacionit (LIGO), makineri e cila është ndërtuar për të zbuluar dridhjet ...
Një e fshehtë e vogël që nuk e dini kur keni mbi 150 miq në Facebook
Që miqësitë në Facebook nuk janë gjithmonë të vërteta, këtë e dimë mirë, por a e dini se është thuajse e pamundur të keni më shumë se 150 miq në r...
7 arsyet pse duhet të zgjedhim Android në vend të Apple
Viti që lamë pas ishte vit i mirë për Android-in nëse konsiderohen raportet e fundit ku tregohet se zotëron 84.7% të tregut, transmeton lajmi.net....
Bateria që zgjat një javë, së shpejti në treg
Kjo kompani ka nënshkruar një marrëveshje me një prodhues të celularëve për ta sjellë këtë teknologji në celularë. Kompania nuk ka zbuluar se m...
Kujdes nga Whatsapp, po ju merr të dhënat!
Do t'iu vij si mesazhet e tjera por ju nuk duhet te klikoni ne mesazhin qe duket se ka ardhur nga nje mik. Nese do ta beni do t'iu dalin oferta t...
Aplikacioni i ri, ja si të përdorni më shumë se dy adresa në Instagram
Tashmë rrjeti social ‘Instagram’ vjen me një veçori të re, pasi ka një ndryshim në aplikacionin e fotove. Mësohet se përdoruesve të pajisjeve iOS dh...
Faqja 24 prej 25« E para...10...2122232425