Kina bën përparim në procesin njerëzor të vaksinës së mundshme COVID-19
Pekin (Reuters) - Kina i ka dhënë rrugë të lirë studiuesve që të fillojnë testet e sigurisë njerëzore të një vaksine eksperimentale të koronavirus...
Studiuesi Britanik trondit botën me ‘të vërtetën’ që mund ta prekim: COVID-19 zgjat deri në 2021.
  “Epidemia e koronavirusit pritet të zgjasë një vit, deri në pranverën e vitit 2021”, thuhet në një dokument sekret të hartuar nga Public...
Gjermania përpiqet të ndalojë SHBA të joshë firmat që bëjnë kërkime mbi vaksinën e koronavirusit
Paul Carrel dhe Andreas Rinke BERLIN (Reuters) - Berlini po përpiqet të ndalojë Uashingtonin për të bindur një kompani gjermane që bën kërk...
Mot i çmendur: nga ngrohtësia e pranverës në dimër jashtë sezonit
Surpriza dimërore na presin në fundjavën tjetër: nëse nga nesër deri të enjten presioni i lartë do të na bëjë të shijojmë pranverën, nga 20 mars g...
Që nesër do të jetë thuajse verë: temperatura maksimale deri në 27 gradë. Le të marrim kurajë.
Nëse sot dhe nesër do te kthehet mot i bukur por me temperatura mesatare, nga e enjtja do të fryjnë erëra te nxehta Shiroku që do të ngrenë maksim...
Ciklon mesdhetar nga e hëna, stuhi dhe shumë dëborë në male
Fundjava do të kalojë me mot të paqëndrueshëm në Qendër-Veri dhe mesatar në Jug në pritje të motit të keq të javës së ardhshme: të hënën dhe të ma...
Në SHBA fillon studimi për të testuar trajtimin e mundshëm të koronavirusit
The Associated Press   OMAHA, Neb. (AP) – I pari testim klinik në Sh.B.A. i një trajtimi të mundshëm të koronavirusit po zhvillohet në ...
Po vjen çrregullimi arktik, shira të shpërndara dhe borë në male
Një rënie neto e temperaturave pritet në të gjitha rajonet, shira dhe reshje bore do të prekin kryesisht  Veri-Lindjen dhe Qendrën. Mot i keq më i...
Laboratori në Kaliforni thotë se zbuloi vaksinën e koronavirusit në 3 orë
Nga: Evie Fordham, Fox News Coronavirus ka goditur sektorët ciklik 'shumë fort': thotë strategjisti Një kompani amerikane bioteknike thotë s...
Dimër inekzistent, temperatura mbi mesataren edhe me 8-10 gradë
Nga sot dhe për gjithë javën, presioni i lartë do të sjellë kushte të qëndrueshme dhe me diell por mbi të gjitha një klimë tepër të butë për periu...
Faqja 3 prej 2912345...1020...E fundit »