Etiketa: covid19

COVID-19/ Sot dita më e keqe, 11 vetë humbën jetën dhe 507 infektime të reja.
    Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar bilancin e covid, ndërsa ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë rregullat e higjienës, distancimit fizik ...
Rama: Sigurojmë barnat esenciale për të sëmurët dhe ndihmë familjeve në nevojë!
Kryeministri Edi Rama premtoi një tjetër paketë ndihme për të sëmurët dhe familjet në nevojë, referuar situatës së rënduar të krijuar nga pandemia e koronavirusit. Rama tha se paketa do të jetë...
Covid, Vala e dytë/ Sot vendi hyn në karantinë, Ministria e Shëndetësisë publikon oraret e lëvizjen dhe ndalimit.
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin e ri të vendosur nga Komiteti i Ekspertëve që do të hyjë në fuqi mbrëmjen e sotme. Pas orës 22:00 të kësaj të mërkure e deri në 06:00 të mëngjes...
Covid19/ Pacienti hidhEt nga ballkoni i Spitalit Infektiv: 69-vjeçari ndodhet nën kujdesin e mjekëve
Policia e Tiranës ka dhënë një informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë që u regjistrua sot në spitalin Infektiv, ku një pacient u hodh nga ballkoni. Sipas policisë, 69-vjeçari me inici...
Covid 19/ Kjo ishte dita më e keqe në vend, humbën 12 jetë, 525 raste të reja! Mes viktimave një 34-vjeçar
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëri me dije të dhënat e fundit të situatës me Covid 19, ku vetëm në 24 orët e fundit u regjistrua një rekord i ri infektimesh dhe viktimash, me 525 ...
Karantina? Komiteti i Ekspertëve vendos: Ndalohet lëvizja nga ora 22:00 deri 6:00 të mëngjesit, në gjithë vendin.
Komiteti Teknik i Ekspertëve për pandeminë ka propozuar që, prej ditës së mërkurë, të kufizohet lëvizja nga ora 22:00 deri në 06:00 të mëngjesit. Drejtuesja e Komitetit Teknik të Ekspertëve ka ...
Vaksina anti-COVID rezulton efektive 90%, vjen reagimi i parë nga presidenti Donald Trump
Vaksina e kompanisë Pfizer është efektive 90%. Kjo u njoftua nga presidenti i Pfizer, Albert Bourla. Ministri gjerman i Shëndetësisë menjëherë foli për rezultate inkurajuese. Vaksina u z...
Gati vaksina e covid-19, pritet të aplikohet për miratimin emergjent. Mbron 90 për qind të rasteve.
Vaksina e parë kundër koronavirusit mund ta parandalojë infektimin në masën mbi 90 për qind sipas një studimi paraprak. Prodhuesit e saj – kompania amerikane Pfizer dhe ajo gjermane BioNTech – ...
Humb jetën Koço Devole/ U infektua me Covid-19.
Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, aktori dhe regjizori i humorit, Koço Devole. I prekur nga koronavirusi, artisti gjendej prej disa ditësh i shtruar në spital. Më 31 tetor ai mundi të dalë...
COVID19/ Tetë viktima dhe 495 raste pozitiv- vetëm sot!
  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, nisur nga rritja e rasteve të konfirmuar me COVID19 dhe të shtruarve në spitale vijon t’ju bëj thirrje qytetarëve për zbatimin e të masave...
Faqja 10 prej 44« E para...89101112...203040...E fundit »