Etiketa: protesta

20 nga të 11 majit- në ‘arrest me burg’, 19 ‘në shtëpi’. PD: ‘Do të shpërblehen menjëherë pas luftës’…
Një deklaratë e Edmond Spahos, kryetar i grupit parlamentar të PD ka lënë shijen e deklaratave të komunistëve në Luftën e Dytë Botërore, kur partizanët u premtonin fshatarëve: ‘Hakun ua japim pas ...
FUNDI I NJË PROTESTE KU U SQULL DHUNA
Koment/ Dy partitë e opozitës (PD dhe LSI) që kanë humbur pushtetin njëra në vitin 2013 dhe tjetra në vitin 2017, kanë dalë përsëri sot në protestë ‘kombëtare’ në kërkim të pushtetit. Ato kanë ...
Ministri Lleshaj: ‘ Ata që bënë dhunë do të përgjigjen para Drejtësisë’.
Pas protestës së dhunshme të së shtunës, Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, tha se përdorimi i bombave Molotov dhe mjeteve të ndaluara piroteknike, rrezikoi jetën e punonjësve të policisë, të p...
Spitali i Traumës njofton sa pacientë të traumatizuar nga protesta
Spitali i Traumës ka dalë me një deklaratë për mediat ku thotë se janë paraqitur 19 pacientë të traumatizuar, nga ku 14 policë, 4 protestues dhe 1 operator. Ndërsa sa i përket Sekretarit Organi...
OSBE dënon dhunën ‘ kriminale’, liderët e dhunës ‘ do të dëshojnë’
Edhe OSBE ka reaguar lidhur me dhunën e manifestuar sot në protestën e opozitës. Përmes një postimi shpërndarë mediave, OSBE shprehet se organizatorët e protestës së sotme duhet të mbajnë përgjegj...
Kryeministri Rama: ‘Respekt për trupat e Policisë së Shtetit!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish përmes një postimi në twitter. “Respekt për trupat e Policisë së Shtetit që me profesionalizmin e tyre nderuan uniformën e shtetit përballë një turme të ...
Luftë në Tiranë rreth Parlamentit; arrestohet Sait Dollapi
Policia e Shtetit ka nisur shoqërimet e protestuesve. Forca të shumta policie kanë rrethuar ish-kreun e UKT-së Sait Dollapi, njëherësh edhe Sekretar Organizativ i PD, i cili është qëlluar nga poli...
Kryeministri Rama për opozitën e zjarrit: ‘Qeverisë nuk i bëni gjë, Shqipërisë po i bëni dëm!’
Kryeministri Edi Rama shpreh trishtim për pamjet e ofruara nga protesta e opozitës këtë të shtunë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Në një postim në rrjete sociale, Kryeministri thotë se pamje t...
Shtetet e Bashkuara: Dënojmë dhunën e opozitës, ndalojeni menjëherë!
“Ambasada e SHBA dënon dhunën e pranishme gjatë protestës së sotme. Objektivi i deklaruar i opozitës për ta bërë demokracinë e Shqipërisë më të fortë shkon kundër dhunës që është duke u ushtrua...
Shtetet e Bashkuara, para protestës së datës 11: Njerëz, ‘shmangni dhunën!’.
Kanë mbetur të paharruara fjalët “Njerëz, jini vigjilent!’, të thëna nga gazetari dhe politikani çek gjatë Luftës së Dytë Botërore. Në epokën moderne, edhe dhuna ‘moderne’ ka bërë të domosdoshme q...
Faqja 3 prej 2312345...1020...E fundit »