Etiketa: qeveria

Anulohen të gjitha prokurimet publike, APP: Të vijojnë vetëm ata që kanë lidhje me koronavirusin
TIRANË- Qeveria ka anuluar të gjithë prokurimet publike. Të vetmet tenderime që nuk preken nga ky anulim janë ato që lidhen me emergjencën shëndetësore të CoVid-19. Situata ku ndodhet Shqipëria...
Kosovë/ Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë Thaçit për kufizimin e lëvizjes, rrëzon vendimin e qeverisë Kurti.
Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka shqyrtuar kërkesën e presidentit Hashim Thaci, përkitazi me ligjshmërinë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për kufizimin e lëvizjes. Kjo Gjykatë vlerëson ...
Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar kërkoi 250,000 vullnetarë për koronavirusin, 405,000 u përgjigjën për 24 orë
OLIVER JJ LANE dhe KURT ZINDULKA   Britanikët i janë përgjigjur thirrjes së qeverisë për vullnetarë për të ndihmuar në mbështetjen e të prekurve gjatë epidemisë së koronavirusit, me 405...
Qeveria ndryshon buxhetin për vitin 2020 si rezultat i Covid-19
Në kuadër të përballimit dhe kapërcimit me sukses të situatës së shkaktuar nga COVID 19, Këshilli I Ministrave ka miratuar propozimet e Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë për ndryshimet n...
COVID-19/ 65 milionë dollarë për personat më në nevojë! Kryeministri Rama shpalos planin me 7 pika, ja kush përfiton
Kryeministri  Edi Rama ka shpalosur një plan me 7 pika për të përballuar situatën e krijuar nga CoVid 19. Kryeministri ka shpjeguar se të parët që do të mbështeten do të jenë më të dobëtit. Ram...
Kryeministri Rama: Askush nuk mbetet pa pagë, Qeveria do të kompensojë bizneset e prekura.
Qeveria është duke u përgatitur për të kompensuar financiarisht të gjitha bizneset e prekura nga situata e ndërprerjes së aktivitetit si pasojë e koronavirus.  Kryeministri Edi Rama u kërkoi ...
COVID-19/ Sa më pak njerëz në burg; për të pandehurit dhe përsonat nën hetim- masa alternaive!/ Ministre Gjinaj
Në situatën e 'luftës' kundër pantemisë së koronavirusit, kur shoqërise i duhen  kursyer sa me shume mjete dhe energji, Qeveria kerkon nga organet e Drejtesise qe te aplikohen alternativa te tjera...
Ligjvënësit Rumunë mbështesin kryeministrin Orban në votëbesim
 Nga: Radu-Sorin Marinas  BUKURESHT (Reuters) - Kryeministri centrist i Rumanisë, Ludoviç Orban fitoi një votim parlamentar të besimit me një diferencë të madhe siç pritej të Shtunën, me të gji...
COVID- 19:Nesër në mesnatë mbyllen kufijtë tokësorë shtetërorë/ Kryeministri Rama
Kryeministri i vendit, Edi Rama, me anë të një njoftimi në rrjetet sociale bënë me dije se prej ditës së nesërme në mesnatë të gjitha hyrjet tokësore në Shqipëri nga Mali i Zi, Kosova, Maqedon...
Qeveria: Tiranë e Durrës, mbyllen restorantet, baret dhe pub-et; rreziku i COVID është real.
Qeveria ka ashpërsuar edhe më tej masat për të minimizuar riskun e përhapjes. Duke nisur nga pasditja e kësaj të mërkure, në rrugë do të dalë policia dhe ushtria për të kontrolluar çdo qytetarë që...
Faqja 3 prej 1512345...10...E fundit »