“Ikën” Tony Blair, pas Shqipërisë, do të “rregullojë” Anglinë
  Frrok Çupi/ Ish kryeministri laburist i Anglisë Tony Blair ka çuditur botën. Dje ka dhënë një intervistë për Esquire Magazine ku ka t...
Pse vjen sot në Tiranë Presidenti kosovar, Hashim Thaçi?!
Nga Leart Skiro/   Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërritur tashmë në Tiranë, në zyrat e Presidentit të Republikës së Shqipërisë...
Shqipëria e amerikanizuar në kulm
Frrok Çupi Sa dola, një taksi e verdhë me portretin e madh të Donald Trump, m’u shfaq aty pranë. Qe mëngjes, mëngjesi i datës 27, dita pas Deba...
Hillary fitoi; kjo nuk është çfarë doja të shikoja
  Nga Joseph Farah/   Nuk dua  ta them këtë, sepse vërtet besoj se zgjedhja e Donald Trump është thellësist e rëndësishme për t...
Kanabisi guxon më shumë kur qeveria betohet më shumë
Nga Laert Skiro/ Ka disa ditë që qeveria, sa në Kuvend, aq edhe përmes deklaratave të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, është b...
… Shpëtohet një kotele dhe ikën një biznesmen
  Nga Artan Gaçi, deputet i Partisë Socialiste Duhet te heqim dore nga smira kolektive: Në Mal të Zi, partitë shqiptare bashkohen në nj...
Antiçamizmi ndaj grupit “o çomo”
  Nga Enkel Demi   Unë kam lindur në Tiranë, jam rritur në Tiranë, kam bërë universitetin në Shkodër dhe jetoj në Tiranë. Jam m...
Si në komunizëm: Nëse nuk ke vrarë njeri, të paktën ke shkelur barin
  Leart Skiro/   Kështu ndodhi sot në Gjykatën e rrethit gjyqësor të Durrësit, ku një person doli para gjykatës për masën e siguris...
Kush po i prish provat e krimit?
  Laert Skiro/ Sot në mëngjes, rreth orës 2.30, është liruar gazetari Artan Hoxha nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Ai ishte thërritur...
Çorba e hidhur e Dibrës
  Nga Enkel Demi   Ai tha që nga Dibra do të nisë ndryshimi i madh apo i mirënjohuri revolucion demokratik. Në Dibër nuk ndërroi as...
Faqja 469 prej 479« E para...102030...467468469470471...E fundit »