Frederik Ndoci: Prandaj e dua Benetin, sepse e njeh dhe e do Shkodrën
Këngëtari i njohur Frederik Ndoci, ka replikuar me Bashkinë Shkodër, pas një koncerti që ka organizuar me këngëtarët shkodranë, në të cilin atë nu...
Lamtumirë Kristaq Mitro, regjisori i dashur i filmave tanë!
Është ndarë nga jeta në moshën 75 vjeçare regjisori i njohur Kristaq Mitro. Laljmi është konfirmuar për mediat nga familjarë dhe miq të Mitros....
Shqipëria dhe Greqia shpalosin miqësinë në një event jo të zakontë: Media franceze
Ekspozita e kryeministrit Edi Rama në Athinë ka tërhequr vëmendjen e mediave të huaja. Televizioni francez TV5 Monde i ka kushtuar një reportazh e...
Rama në Athinë, çel ekspozitën personale dhe thotë se “Jam artisti më i mirë mes kryeministrave!
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka publikuar disa foto nga ekspozita e kryeministrit Edi Rama, e hapur në Athinë. Në pamjet e publi...
Ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar, Veliaj: Tani, për pak,nisin punët voluminoze.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, dha detaje sa i takon punimeve për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Gjatë një interviste në ABC N...
Shuhet Tereza Marubi, e fundmja pinjolle e fotografëve të famshëm shkodranë
Familja e famshme e fotografëve, Marubi, humb trashëgimtaren e ‘dinastisë’ së famshme shqiptare. Tereza Marubi, e bija e fotografit Gegë Marubi, ...
Inva Mula rikthen veprën e të atit dhe tregon: ‘Ime bijë më kerkoi rol…’.
Sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare, Inva Mula ka risjell pas 45 vitesh operetën “Karnavalet e Korçës” në nder të ditëlindjes së babait të s...
Ndahet nga jeta Mimika Luca, ikonë e kinematografisë shqiptare.
Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare aktorja e njohur e skenës, Mimika Luca. Lajmin e hidhur e ka dhënë djali i saj, Gjergj Luca, duke njoftu...
Në Durrës zbulohet një site i madh arkeologjik, po gërmohej për ndërtimin e një shkolle.
Delegacioni Europian në Tiranë ka shpërndarë fotot dhe një tekst, për një zbulim arkeologjik, gjatë ndërtimit të një shkolle të re në Durrës. Z...
Ndërron jetë në moshën 88-vjeçare stilisti ikonik i modës Paco Rabanne
Dizajneri ikonik spanjoll i modës Paco Rabanne, emri i vërtetë Francisco Rabaneda Cuervo, ka vdekur në moshën 88-vjeçare. Lajmin e trishtë e ra...