Ali Ahmeti u mikprit në Kosovë nga pronari i ‘Devolli Corporation’. Ahmeti nuk takon Kurtin.
Ali Ahmeti, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë  e Veriut, partisë më të madhe shqiptare në këtë vend,  i shoqëruar nga disa mi...
Rama pret në takim ministren e Jashtme të Kanadasë
TIRANË- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot për vizitë ministren e Punëve të Jashtme të Kanadasë Mélanie Joly. Lajmi bëhet I ditu...
Gjykata në Xhorxhia vendosi: Gjyqi ndaj Trump do të transmetohet live në media dhe në YouTube
Procesi gjyqësor në Xhorxhia ndaj Donald Trump do të transmetohet drejtpërdrejtë në media, përfshirë edhe në platformën YouTube. Ish-presidenti...
Sot nis shpërndarja e librave falas/ Rama: Edhe klasat e dyta dhe të treta do të kenë tekste të reja.
Sot nis shpërndarja e teksteve për të gjithë nxënësit e shkollave publike 9 vjeçare. Ka qenë kryeministri Edi Rama që ka dhënë lajmin, ku thotë se...
Çështja “Beleri”, Xhaçka i përgjigjet Greqisë: Ia kam bërë të qartë homologut, nuk duhet të niset nga ligji grek por nga ligji shqiptar
Ministrja Olta Xhaçka ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Jashtëm grek, Giorgos Gerapetritis për çështjen “Beleri”. Xhaçka thotë se orga...
Rama reagon pas deklaratës së Varhelyi: ‘Komisioneri ynë nuk e zhgënjeu kurrë rajonin!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për një deklaratë të bërë nga komisioneri për zgjerimin, Olivér Várhelyi, i cili tha se Komisioni Evropian ka qen...
“Lutem për Fatos Nanon”/ Rama dekoron ish-kryeministrin, Nano ndodhet i shtruar në spital
Edi Rama e nisi ditën duke u lutur për shëndetin e Fatos Nanos, i cili prej një jave është i shtruar në spital në gjendje të rënduar shëndetësore....
BE do të anulojë vendimin për vizat në Kosovë? Osmani sulmon presidentin Macron dhe kërcënon Brukselin.
Paralajmërimi i kreut të shtetit francez, Emmanuel Macron, që do të rishqyrtoje planin për liberalizimin e vizave për kosovën si dhe planet ekonom...
Studentët e shkollave profesionale të punësuar marrin paga konkurruese për tregun
Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë ka inspektuar punimet për rikonstrukturimin e shkollës të Hoteleri-Turizëm në Tiranë. Rama në fjalën e ti...
Rama në Slloveni: Momenti i takimit dhe bisedës me Kurtin
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Slloveni ku do të jetë pjesë e panelit të liderëve në Forumin Strategjik të Bledit. Pjesëmarrës në këtë forum ...