Regjistrimi në KQZ/ Celibashi: ‘PD-në e drejton Basha’, jep 48 orë afat për plotësim dokumentesh
Kërkesa e tij është rrëzuar nga Komisioneri i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi, i cili tha se ai njeh si kryetar të Partisë Demokratike atë që është n...
Për zgjedhjet e 14 Majit/ Pas Gjiknurit, Yuri Kim i shkon në zyrë Alibeajt. Po sot takohet edhe me Metën
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, nisi sot një sërë takimesh me drejtues të partive politike kryesore në vend. Takimet nisën në selinë ...
Sot, Dita e Gruas. Pse festohet me 8 mars?!
Dita Ndërkombëtare e Gruas kremtohet çdo vit më 8 mars. Kjo ditë është simbolike për rrugëtimin historik që gratë në të gjithë botën kanë bërë për...
Jens Stoltenberg me Bajram Begajn në Bruksel: ‘Anëtarsimi i Finlandës dhe Suedisë në NATO është detyrim!’
Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar sot në Bruksel një takim  me shefin e NATO-s Jens Stoltenberg. Në bisedën mes tyre janë cekur zhvillimet stra...
Më 16 tetor në Tiranë do mbahet Samiti i Procesit të Berlinit: Scholz
Kryeministri Edi Rama dhe kancelari gjerman Olaf Scholz po zhvillojnë një konferencë të përbashkët për shtyp në Berlin. Gjatë fjalës së tij, Sc...
Kancelari Olaf Scholz: Gjermania, partnere e ngushtë e Shqipërisë drejt BE
GJERMANI- Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz në konferencën e përbashkët për mediat me kryeministrin Edi Rama, vlerësoi gatishmërinë e Shqipërisë...
Plani franko-gjerman, Olaf Scholz: Janë bërë përparime të mëdha dhe ky plan do zbatohet
GJERMANI- Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, u pyet nga gazetarët për planin franko-gjerman, që përmes tij synohet normalizimi i marrëdhënieve m...
Largimi i mjekëve dhe infermierëve në Gjermani, Rama: ‘E diskutuam me kancelarin, do gjejmë një rrugë evropiane’. Scholz: ‘Do hapemi përtej BE’.
Kryeministri Edi Rama dhe kancelari, Olf Scholz, teksa ishin në një konferencë për mediat pas takimit të tyre në Berlin, u pyetën nga gazetarja e ...
Rama në Berlin/ Nga takimi “kokë më kokë” me Scholz te panairi ndërkombëtar i turizmit
Vizita zyrtare e kryeministrit Rama dhe kancelarit Scholz në Berlin nis sot në orën 11:00. Ajo nis me një takim “kokë më kokë” dhe më pas do të zg...
Berlin: Sot Rama do të jetë në takim një për një me kancelartin Scholz, në fokus samitit të Berlinit në Tiranë
Një takim kokë më kokë do të zhvillohet sot mes kryeministrit Edi Rama dhe kancelarit gjerman Olaf Scholz, në Berlin. Vizita e Ramës vjen në kuadë...