Blinken takohet me presidentin kinez, Xi Jinping
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, është takuar me presidentin kinez, Xi Jinping, gjatë vizitës së tij dyditore në Kinë. Gjatë një k...
“Nëse nuk lirohen policët, rikthejmë ‘akullin’ me Serbinë”, Rama: Albin dil nga guacka e vetizolimit, mos e humb Veriun
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në veri të Kosovës dhe për konfliktet si dhe për arrestimin e 3 policëve. Në n...
Deputetët pa certifikatën e sigurisë, para tyre nuk mund të flasë drejtore e SHISH.
Ka dështuar mbledhja në Komisionin e Sigurisë, kjo për shkak se deputetët nuk kanë certifikatë të Sigurisë. Kjo mbledhje është shoqëruar me deb...
Edi Rama paralajmëron një Republikë të KFOR-it në Veriun e Kosovës
"Kjo do jetë java e rikthimit të akullit mes nesh nëse ata nuk lirohen!" Ka qenë ky paralajmërimi i kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në rast s...
Kosovarët pushues pushtojnë bregdetin shqiptar, pavarësisht thirrjeve për ‘bojkot’
Tensionet e rritura në Kosovë kohët e fundit dhe qëndrimet pro perëndimore të qeverisë së Tiranës, kanë nxitur edhe reagime ekstreme. Albulena ...
Legalizimi për kanabisin mjekësor/ Licensë vetëm për ata që kanë eksperiencë të paktën 3 vite.
Kultivimi i kanabisit për arsye mjekësore dhe industriale parashikohet të realizohet nën disa kritere të forta. Detajet janë përcaktuar në draftin...
Escobar: Ata që refuzojnë partneritetin do të kenë pasoja
I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë të premten se, përshkallëzimi është duke krijuar kushte të vështira për ra...
Yuri Kim emërohet zëvendës ndihmës sekretarja kryesore për Çështjet Evropiane, detyra me e rendesishme pas sekretarit te Shtetit
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka marrë një nga pozicionet më të rëndësishëm në Departamentin e Shtetit. Yuri Kim sapo është shpall...
Nis funerali shtetëror/ Italia i jep lamtumirën ish-kryeministrit, Silvio Berlusconi
Trupi i Silvio Berlusconit mbërriti në Katedralen Duomo në Milano pak minuta para orës 15:00. Turmat e njerëzve në shesh duartrokitën trupin, i...
Vjosa Osmani do t’i adresohet sot Parlamentit Europian
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot do t’i adresohet Parlamentit Europian, me ftesë të presidentes së këtij parlamenti, Roberta Metsola. Adre...