Drafti i Ramës për Asociacionin e komunave në veri të Kosovës/ Vuçiç: ‘Nuk është i autorizuar ta bëjë!’
Propozimi i Ramës për draft-statutin e Asociacionit për komunat e veriut të Kosovës, nuk është mirëpritur as nga presidenti serb. Aleksandër Vuçiç...
Rama: Në 14 maj arritëm rezultatin më të lartë, të djathtët braktisën dy hijet e së shkuarës
Kryeministri Edi Rama deklaroi se në zgjedhjet lokale të 14 majit, Partia Socialiste arriti rezultatin e saj më të mirë, duke marrë rreth 800 mijë...
Propozimi për Asociacionin/ Rama: Rajoni nuk është vetëm i Kosovës e Serbisë, por edhe i yni.
Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij për 32 vjetorin e themelimit të PS-së, u ndal tek drafti për themelimin e Asociacionit të komunave me shumi...
Kosova shënon sot 24-vjetorin e çlirimit. Rama: Kosova duhet të dalë prej qorrsokakut me dialog, jo me polici!
24 vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të Bashkuara. Më 12 qersh...
Ndahet nga jeta Silvio Berlusconi!
Ndahet nga jeta ish kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi. Lideri i "Forza Italia" dhe themeluesi i Mediaset ndërroi jetë sot në moshën 86 vje...
Tensionet në veri të Kosovës, Rama: Kurti të shpallë menjëherë zgjedhjet e reja! Tërhiq policinë nga ndërtesat komunale
Kryeministri Edi Rama ka kritikuar Albin Kurtin për mënyrën se si ndërhyri me forca policore në komunat në veri të Kosovës. Rama i bëri thirrje që...
Drafti për asociacionin, Rama: Eshtë kontribut, ndaç ta marrin, ndaç jo! I hartuar nga ajka e mendimit botëror
Kryeministri Edi Rama u shpreh se drafti i propozuar nga Shqipëria është kontribut nga ana e vendit tonë. Rama shton se nuk do bëhet asnjëherë pub...
Tensionet në veri të Kosovës, Shqipëria përgatit draf për Asociacionin e komunave serbe. Rama: ‘Eshtë në lojë fati i Kosovës!’.
  Mes tensioneve në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama po përpiqet të kontribuojë konkretisht për të arritur një marrëveshje mes Kurtit dh...
Rama: Kosova po tkurret në sytë e atyre që e bënë shtet. “Kërcënimi serb nuk ekziston”
Kreu i qeverisë Shqiptare Edi Rama është shprehur se situate në veri të Kosovës është shumë shqetësuese përsa i përket pozitës së saj tek ndërkomb...
Dhuna po e kthen prapa Kosovën, aspiratat e saj euroatlantike po vihen në pikëpyetje: Stoltenberg
“Dhuna po e kthen prapa Kosovën”.  Kështu të paktën ka deklaruar Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës Veri-Atlantike, Jens Stoltenberg në një inter...