Mbrëmja e Vitit të Ri/ Sulmi i Stambollit: “Njerëzit shkelnin me këmbë njerëzit e tjerë”
( Foto: Të paktën 39 persona u vranë dhe 65 u plagosën në sulmin në një klubi në modë në Stambolli, natën e Vitit të Ri). Një i mbijetuar i sul...
Bashkimi Evropian në të tatëpjetë
Nga: Cecile Ducourtieux/ Evropa ka vuajtur një përmbysje historike në vitin 2016 me votën në favor të Brexit. Viti 2017 do të jetë përsëri mjaf...
Bëhet gati formacioni i Paradës së Inaugurimit të Presidentit Donald Trump.
  Komiteti për Inaugurimin Presidencial njoftoi të Premten (dje) se 8000 marshues nga 40 banda dhe njësi kalorësish kanë pranuar ftesën pë...
Tradhtia ndaj Izraelit do të paguhet shtrenjtë nga UN dhe Palestina.
Nga Laert Skiro/Veritas.com.al/ Në qoftë se presidenti Obama ka menduar se mund ta zhdepte në kurriz Izraelin dhe t’i lante duart me të, ka men...
Sulmet kibernetike në shërbim të pasigurisë politike – E ka radhën Evropa?
  (Foto: Presidenti Vladimir Putin gjatë një konference për shtyp, më 28 dhjetor 2016, në Kremlin, Moskë).   Vëzhgues të shumtë...
Trump abstenon ndaj masave të Obamës kundër Rusisë: “Do të marr informacionet e duhur”.
  (FOTO: Donald Trump më 28 dhjetor 2016 në Palm Beach, Florida)/ Fituesi i zgjedhjeve presidenciale amerikane, republikani Donald Trum...
Çfarë mund të bëjë (akoma) Barack Obama deri në përfundim të mandatit të tij
  (Foto: Presidenti amerikan, Barack Obama, gjatë konferencës së tij të fundit për shtyp në Shtëpinë e Bardhë, më 16 dhjetor)/. Deri në...
Obama telefonon Donald Trump për një “Tranzicion të butë…”. Trump: “Ishte bisedë e këndshme!”
 (FOTO: Donald Trump dhe Barack Obama në Zyrën Ovale)/ Presidenti i zgjedhur Donald Trump konfirmoi se ka folur me presidentin sot pasi ai dha ...
Donald Trump thotë se do ta shembë UN
    Presidenti i zgjedhur Trump që nga Mar-a- largo, Florida ku kaloi festën e Krishtlindjeve, gjen kohë që t'i adresohet kombit dhe t...
Hungari: “Donald Trump do të jetë e mira e Europës dhe e Botës”
(FOTO: Pamje e emigrantëve ne kufi të Hungarisë)/ Ministri i Punëve të Jashtme të Hungarisë, Péter Szijjártó, vlerësoi Presidentin e zgjedhur D...