Itali: Buxheti u miratua, Renzi jep dorëheqjen në orën 19:00
(FOTO: Matteo Renzi sot duke hyrë nè sallën e Parlamentit) Kreu i qeverisë italiane, Matteo Renzi, pas dështimit të referendumit të së dielës, ...
Ambasadori amerikan, Lu, kthehet te “Venecia” dhe pikëpamja e Berishës
(FOTO: Sali Berisha dhe Donald Lu. Foto Arkiv) Në këto momente në një nga ambientet e “Hotel Tirana International “po mbahet Simpoziumi Anti- k...
Tërmet i tmerrshëm në Aceh të Indonezisë, 6.5 ballë, numri i të vdekurve në rritje
  (FOTO: Pacientë indonezianë të shtrirë jashtë spitaleve pas tërmetit)/ Një ermet i fuqishëm nën-ujor ka përfshirë egërsisht provincën...
Kohë depresioni, po rrënohet shoqëria
  Nga Leart Skiro/ Veritas/ Tani e mbrapa na duhet të flasim një dekadë,... ose një shekull se çfarë ka ndodhur në 48 orë. 48 orët janë...
Francë: Manuel Valls shpall kandidaturën për president këtë të hënë. Po presim, akoma e hënë është
(FOTO: Manuel Valls, flamuri i Francës në sfond) -Nuk dihet, e François Hollande-it apo e Manuel Valls, është tehu ose doreza e thikës që ka ça...
Në Tiranë ndjehet frymë e “ikjes” pas dështimit të të majtës në Europë
Nga Veritas.com.al/ Nuk ka si shpjegohet ndryshe veprimtaria e administratës e ditës së sotme, veç një ditë pas humbjes së kryeministrit të Ita...
Pse ndodhi në Korçë ky krim i padëgjuar?!
(FOTO: Pamje nga shtëpia e Naimit ku ndodhi krimi) /Veritas.com.al/ Kushdo do të ishte ndalur, të kishte marrë frymë thellë dhe të ishte men...
Kryeministri italian Matteo Renzi jep dorëheqjen pas humbjes në referendum
(FOTO: Manifestime popullore pas mesnate në Iali në entuziazë Kryeministri Italian, Matteo Renzi ka dhënë dorëheqjen pasi ka pësuar humbje të t...
Sot mund të vendoset fati i BE. Hapen votimet në Austri dhe Itali, vota kundër Establishmentit
(FOTO: Matteo Renzi i Italisë dhe Norbert Hofer i Austrisë) Sot në mëngjes u hapen qendrat e votimit për turin e dytë të zgjedhjeve presidencia...
CNN po lëviz malet për të pasur Megyn Kelly-n, por me çmim më të lirë se sa paguhet sot te Fox News
(Foto: Megyn Kelly) Matt Drudge ka një shkrim ekskluziv mbi prezantuesen e Fox News-it, Megyn Kelly- sipas Breitbart News. CNN e kërkon atë ...