Në Ballkan grinden tre shtete anëtare të NATO-s
Nga: L. Skiroi/ Veritas/ Në kulmin e lavdërimeve, të vet-lavdërimeve dhe qortimeve të forta mbi NATO-në në botë, vjen një “luftë” mes anëtarëve...
Babai i kryeministrit paska një dosje sekrete në Moskë/ Dëshmia e ish- kryeministrit
  Nga: Veritas.com.al/ Kryeministri Rama gjeti hapësirë televizive në Top Channel- një  media që e shërben vazhdimisht, që të thotë se ...
Lufta kundër komunizmit mund të bëhet vetëm jashtë shtetit. Presidenti i Republikës vëren tendenca të hidhura.
  Nga: Veritas.com.al/ Kështu tha Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një Konferencë të mbajtur në Europë. Konferenca titullohej “Kr...
Shefi i EURALIUS në Tiranë, Rainer Deville, ishte blerë?. Bëri sikur përktheu keq ligjin për “Venecia”
(FOTO: Rainer Deville dhe një koleg i tij, në Tiranë)/   Nuk po alarmohet bota kot së koti; droga në Shqipëri mund të blejë jo vetëm vo...
Buxheti i shtetit “paguan” 720 milionë për borxhin 120 milionësh. Ku është Hillary?
(FOTO: Rama dhe Berisha që replikuan sot mbi projekt- buxhetin) / Veritas.com.al/ Sot në Kuvend po shqyrtohet buxheti i shtetit për vitin e ...
Një shtet tjetër po heton mbi fondet për fushatën e Hillary Clinton: Gjermania!
  (FOTO: Kancelarja Merkel dhe Sekretarja Clinton) / Qeveria gjermane ka financuar fushatën elektorale të Hillary Clinton përmes Fondac...
Peticioni i Amerikanëve: Presidentit Trump i kërkohet arrestimi i George Soros
Nga Vanessa Feeltner/ Dayton, OH/ Organizata Change.org i ka dërguar një peticion Presidentit të zgjedhur të Shteteve të Bashkuara ku kërkon që...
Bien temperaturat globale. Qetësi e akullt!- thonë alarmistët e Klimës për mediat
  Temperaturat globale të Tokës kanë rënë me një gradë Celsius që nga mesi i këtij viti. Kjo ëhsnëon rënien më të thellë dhe më të madhe s...
Shqipëria humbi në Berlin shansin për në BE; për të tjerat “hajt, se folim”.
Lerat Skiro/ Veritas.com.al/ Ata që nuk e dinë mirë gjuhën shqipe të thonë “haj se folim!”. Një mënyrë të shprehuri që të neverit. Edhe në këtë...
Avioni me ekipin e futbollit bie në Kolumbi; vetëm 5 persona mbijetojnë, 76 humbin jetën.
(FOTO: Ekipi i futbollit që po udhëtonte me avionin e tragjedisë) Mes personave që humbën jetën janë edhe disa futbollistë të ekipit të futboll...