1.5 milion të devotshëm të Jezu Krishtit mblidhen në procesionin e Manilas. FOTO
Rreth 1.5 milion të devotshëm të Krishtit janë mbledhur për procesionin e madh të Katolikëve Roman i cili zhvillohet në Manila Çdo vit statuja ...
I ftohti polar po kalon pa fatkeqësi të mëdha. FOTO
Nga Laert Skiro/ I ftohti i egër që ka mbërthyer vendin tonë nga jugu në veri e nga bregdeti në zonat malore ka krijuar të papriturën e madhe. ...
SHTETET E BASHKUARA NË LISTËN KOMBEVE ME PERSEKUTIM TË KRISTIANËVE
Për herë të parë, Shtetet e Bashkuara janë shtuar një liste vjetore të kristianëve të persekutuar në botë dhe ku liria e besimit po bën regres. ...
Ish analisti i CIA: Vdekja e Saddam Huseinit ishte firmosur “një ditë pas 11 Shtatorit”.
    (FOTO: Kapja e Saddam Hussein në Tikrit, Irak)/ 'Ne shkuam në Irak për t’i bërë të gjitha këto gjëra... dhe një nga një, të...
2016 ishte viti tragjik i sulmeve me kamikazë.
Në numrin total 469  vetëvrasje me bombë, autorët e krimit arrijnë në numrin 800 në 28 shtete. Këta kanë shkaktuar vdekjen e rreth 5,650 njerëz...
Mbretëresha ‘gati u qëllua’ nga roja i Pallatit Buckingham
  (FOTO: Mbretëresha Elisabeth)/ Sigurisht që është një privilegj që të jesh anëtar i trashëgimisë  së vjetër i monarkisë së Mbretërisë...
Ambasadori Lu- në shtëpi. Trump: Të gjithë ambasadorët e Obamës të kthehen pas datës 20 Janar.
  (FOTO: Trump: "Fëmijët" e Obamës përjashta nga banjat, mbyllni dhomat!"/ Stafi i tranzicionit i Presidentit të zgjedhur Donald J. Tru...
Itali: Radikalizimi, shumë shqetësues
(Në foto: Shefi i qeverisë italiane, Paolo Gentiloni, hiqet i qetë)/.  Sipas raportit të një komisioni, kërcënimi i terrorizmit mbetet në "inte...
Ndërhyrja ruse: Shërbimet e fshehta amerikane paraqesin provat. Luftra iddiote!
(FOTO: James Clapper- drejtor i Inteligjencies Amerikane (DNI)/ Nga Anne RENAUT/  Në foto: Kreu i shërbimeve inteligjente amerikane (DNI) Ja...
Papa i ardhshëm thotë se Trump mund të jetë “Presidenti më i mirë”, si Reagan
( FOTO: Kryepeshkopi i Vjenës, Kardinali Schönborn)/ Kryepeshkopi i Vjenës i cili është piketuar si Papë i ardhshëm, ka lënë të kuptohet se zgj...