Berisha dhe dhëndri kërkojnë lirimin nga arresti. Shtyhet seanca gjyqësore.
TIRANË– Shtyhet senaca gjyqësore  për ish-kryeministrin Berisha dhe dhëndrin e tij Jamarbër Malltezi. Seanca e radhës do të jetë në datë 12 mars o...
PD do të votojë Amnistinë; por vë kusht Berishën. Mos e amnistoni, është i hetuar në SPAK.
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediet ditën e sotme u shpreh se seanca plenare e së enjtes,...
Tajani: Marrëveshja mes Italisë dhe Shqipërisë mund të jetë një model në nivel evropian
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i italisë, Antonio Tajani, duke  folur për shtypin në kongresin e Partisë Popullore Europiane në Bukur...
Revista zvicerane: Shqipëria, destinacioni turistik evropian
Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qënë një vend i zoluar në mes të Evropës. Kjo ndryshoi gradualisht pasi udhëtarët e parë u magjepsën nga vendi...
Prokuroria nis hetimet për dhunën ndaj Princ Lekës në shtëpinë e tij.
TIRANË- Prokuroria e Tiranës ka regjistruar kallëzimin penal për dhunë në familje pas kallëzimit të Princ Lekës. Po ashtu në sitën e Prokurorisë d...
Reagimi i Greqisë pas dënimit të Belerit/ Hasani: Respektojmë maksimalisht vendimet e gjykatave
Ministri i jashtëm, Igli Hasani iu përgjigj interesit të medias lidhur me reagimin e Greqisë pas dënimit një ditë më parë të kryetarit të zgjedhur...
Kaosi në seancë/ Përjashtohen 3 deputetë autorë të dhunës, njëri 30 ditë jashtë parlamentit.
Sekretariati i Etikës shqyrtoi kërkesën e Grupit Parlamentar të PS në lidhje me kaosin e krijuar në Kuvend nga deputetët e opozitës. Sekretaria...
Muzeu Historik Kombëtar mbyllet për vizitorët deri më 2028, i nënshtrohet restaurimit.
Muzeu Historik Kombëtar do të jetë i mbyllur për vizitorët gjatë periudhës 15 mars 2024, e deri në 15 mars të vitit 2028. Lajmi është konfirmua...
Pas divorcit në dyert e komisariatit/ Princ Leka kërkon urdhër mbrojtje në polici.
Telashet mes Elia Zaharia dhe Princ Lekës duket se nuk kanë mbaruar. Pas divorcit të ndodhur disa kohë më parë, mes tyre së fundmi ka ndodhur edhe...
Seanca gjyqësore për Gërdecin/ SHBA i kthen përgjigje SPAK: ‘Të merren në pyetje…! ‘
TIRANË- Në seancën ndaj Fatmir Mediut për shpërthimin e “Gërdecit”, Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë kthyer përgjigje Gjykatës se Posaçme ku kërkojnë pyetje të tjera shtesë dhe informacion m...