Apeli i GJKKO lë në fuqi vendimin për ish truprojën e Tahirit: 8.8 vite burg
Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi dënimin me 8.8 vite burg për Hekuran Markun, ish truprojën e Saimir Tahirit. Maru u shpall fajtor për trafik droge d...
Një autobot i tonazhit të rëndë përmbyset në aksin rrugor Fier-Levan, s’ka lajm për viktima.
Një automjet i tonazhit të rëndë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur në aksin e vjetër Fier-Levan. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur kth...
Vlerësimi i “S&P” për Shqipërinë/ Civici: Pse vlerësohet ekonomia jonë nga “e qendrueshme” në “pozitive”?
Agjencia prestigjoze “Standard & Poor’s” rishikoi në ngritje perspektivën për Shqipërinë, nga “e qendrueshme” në “pozitive”, duke konfirmuar v...
GJKKO dënon me 10 vite burg Lefter Kokën, 4 vite për Bllakon, 53 vjet të gjithë së bashku.
Gjykata e Posaçme ka vendosur të dënojë më 10 vite burg Lefter Kokën, ish-ministrin e Mjedisit, të shpallur fajtor për Mjedisit për akuzat e “...
Tensionet në Kosovë/ Lajçak takim të jashtëzakonshëm me përfaqësues nga Franca, Gjermania e Italia
Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, do të takohet gjatë ditës me këshilltar...
Dënohen me burg Lefter Koka dhe Alqi Bllako, rreth 10 vjet së bashku.
Gjykata e Posaçme ka dhënë dënimet për të pandehurit e dosjes së inceneratorit të Fierit. Gazetari i ABC News, Ermal Vija raporton se ish minis...
Stuhi breshëri në Pogradec, bllokohen pusetat e qytetit
Orët e fundit vendi ynë është përfshirë nga moti i keq dhe me reshje të dendura shiu. Sipas informacioneve mësohet se qyteti i Pogradecit ka qe...
Sophia Loren aksidentohet në shtëpinë e saj.
Sophia Loren është aksidentuar në shtëpinë e saj në Gjenevë të Zvicrës. Aktorja italiane, e cila më 20 shtator mbushi 89 vjeç, u rrëzua dhe pës...
Sulmi në veri të Kosovës/ Ministri i Brendshëm flet nga vendi i ngjarjes: Kemi 6 të arrestuar, të paktën 3 të vrarë
Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur për gazetarët për situatën e rëndë që është duke ndodhur në veri të Kosovës. Sveçla tha se janë vr...
PS drejt fitores së Bashkisë së Kukësit, fitore më e thellë se në 14 maj
Partia Socialiste është drejt fitores së Bashkisë së Kukësit. Gazetarja e ABC News, Erneta Shevroja raporton se kanë mbetur edhe 10 kuti për t”u n...