Brenda 5 ditëve vendoset për arrestimin e Berishës. Në dorë të gjyqtares Irena Gjoka
Prej orës 13:00 të së enjtes kur iu vu në dispozicion vendimi i Kuvendit për autorizimin e arrestimit të Sali Berishës, SPAK ka dritë jeshile për ...
Parandalohen dy ngjarje kriminale në Rrëshen, tre persona në pranga.
Policia në Rrëshen ka parandaluar dy ngjarje të mundshme kriminale. Në kuadër të operacionit policor të koduar “Repsi” janë arrestuar dy vëllezëri...
BE arrin marrëveshjen për politikat e migracionit dhe azilit
Marrëveshja politike për reformën e Paktit të Migracionit dhe Azilit është arritur mes Këshillit të BE-së, Komisionit Evropian dhe Parlamentit Evr...
‘Beleri’, SPAK: Në telefonin e Pandeli Kokaveshit u gjet një grup ku ju premtoheshin qytetarëve ‘letra greke’
Fredi Beleri, kryebashkiak i zgjedhur i Himarës, i arrestuar për blerje votash, nuk ka pranuar që të dorëzojë kodin e telefonit. Kjo është bërë e ...
Mashtrimi, prangosen 9 italianë dhe 3 shqiptarë në Tiranë: 2 mln euro dëm shtetit!
Pas hetimeve të Prokurorisë së Tiranës, mësohet se 12 persona kanë përfunduar në pranga pasi i kanë shkaktuar 2 mln euro dëm ekonomik shtetit shqi...
Piktori Lekë Tasi, 94 vjeç: ‘Kam fatin të shoh zhvillimin potent të Shqipërisë!’.
Piktori dhe shkrimtari, Lekë Tasi ka ndarë detaje të hollësishme si nga jeta dhe karriera e tij shumëvjeçare. Ai ka zbuluar në emisionin “Pas Mesn...
Rregullorja e re e Kuvendit frikëson opozitën, 45 deputetë ankohen në Kushtetuese: Të shfuqizohen ndryshimet!
Rregullorja e re e Kuvendit duket se i ka trembur deputetët e opozitës dhe kryesisht ata të Rithemelimit, që kanë si plan kaosin në seancat plenar...
Zbulohen vepra të antikitetit në dy shtëpi në Fier. Vlera 1.5 mln euro
Pesë muaj hetime çuan në arrestimin e dy personave në Fier. Shpëtim Kalemi 51 vjeç dhe Pandeli Petani, 57 vjeç, ranë në pranga pasi akuzohen për t...
“Sokol Mjacaj e fshehu armën në kutinë e qumështit”, drejtori i burgut të Peqinit.
ABC News ka siguruar dosjen hetimore në lidhje me dëshminë e dhënë nga drejtori i burgut të Peqinit, Kamber Hoxha, për vrasjen që i dënuari përjet...
Meta braktis Berishën në betejën me SPAK, çon Vasilin te protesta para Kuvendit
Ashtu edhe siç ishte njoftuar, ish-kryeministri, Sali Berisha ka lënë selinë blu dhe i është bashkuar protestës së thirrur nga vetë ai, para Kryes...