Arrestohet administratori i plazhit Bshtovë ku humbën jetën babai dhe dy djemtë e tij të mitur
Policia vë në pranga administratorin e pjesës së plazhit të Vilë-Bashtovës, në Gosë, Rrogozhinë, ku humbën jetën nga mbytja në det, 3 shtetas. Nuk ...
Veriu i Kosovës/ ‘Nëse palët nuk pranojnë planin e BE-së mund të ketë një krizë edhe më të madhe’: Escobar
Emisari i Shteteve të Bashkuara në bisedimet Kosovë-Serbi Gabriel Escobar në një intervistë për Televizionin e Kroacisë (HRT) ka thënë se Josep Bo...
Gërvalla, ministre e Kosovës sulmon Europën: ‘BE, pa SHBA, është një tigër prej letre!’
Edhe pas kritikave të ashpra, ministrja e jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla nuk tërhiqet duke nxitur më shumë tensionet. Ajo ka përsëritur deklar...
PS mbledh grupin parlamentar, kur do të zgjidhet kreu i ri?
Mundësia për zgjedhjen kreut të  ri të grupit parlamentar të PS ditën e sotme është shuar nga mungesa e kryeministrit Rama. Mbledhja e sotme do të...
Tragjedi e rëndë në plazhin Vilë-Boshtovë, mbytet babai me dy djemtë të mitur.
Një tragjedi ka tronditur mesditën e djeshme në plazhin Vilë-Boshtovë, Kavajë. Babai, Elvis Halilaj dhe dy djemtë e tij të mitur rreth 13 dhe 15 v...
Rama shkarkon nga detyra Bledi Çuçin, Taulant Balla emërohet ministër i Brendshëm
Kryeministri Rama ka caktuar Taulant Ballën në postin e Ministrit të Ri të Brendshëm. Përmes një reagimi, Edi Rama thotë se të hënën do t’i...
Rrahman Rraja lë mandatin e deputetit: Ndihem i turpëruar, tërhiqem nga politika
Deputeti i PS Rrahman Rraja ka dhënë ditën e sotme dorëheqjen. Vendimi vjen pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Krujë, kur vëllezërit e tij dhe an...
Shqipëria asiston në shpëtimin e 55 emigrantëve në Egje
Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi thotë se anija “Butrinti” ka marrë pjesë në një operacion shpëtimi në ujërat e Egjeut. Ai shkruan...
Forca të shumta policie zbarkojnë në Nikël, dyshimet e para
Forca të shumta policie kanë zbarkuar këtë të shtunë në Nikël. Sipas informacioneve për ABC News mësohet se kontrolle po zhvillohen në Nikël dh...
“Konfliktet me ndërkombëtarët”, Abazoviq: Nuk është mirë as për Kosovën as për Serbinë
Në konferencën për media në Podgoricë, mes Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Kryeministrit në largim të Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ësht...