Në pranga Lula Njebza, ish numri dy i doganave dhe 6 zyrtarë të tjerë
Prokuroria e Fierit ka evidentuar 7 zyrtarë të doganave, përfshirë edhe ish-zv.Drejtoreshën e Përgjithshme të Doganave, Lula Njebza dhe ka urdhëruar a...
Drama e Shqipërisë në “Huffington Post”
“Drama e Shqipërisë”- ky është artikulli i publikuar sot në “Huffington Post”. Shkrimi mban për autor Jaime Pozuelo-Monfort, i cili pas një udhëtimi n...
Në pranga Lula Njebza, ish numri dy i doganave dhe 6 zyrtarë të tjerë
Prokuroria e Fierit ka evidentuar 7 zyrtarë të doganave, përfshirë edhe ish-zv.Drejtoreshën e Përgjithshme të Doganave, Lula Njebza dhe ka urdhëruar a...
Sherri në “Kënga Magjike”, Stine gjakos Florin
“Kënga Magjike”, bashkë me atmosferën festive dhe listën prej 20 fituesish, ka shënuar gjithashtu një incident të rëndë, ngjarje e cila mendohet se er...
Ndahet nga jeta Mirjan Hakani, Mjeshtër i Madh i Sportit
Është ndarë sot nga jeta legjenda e peshëngritjes shqiptare, “Mjeshtri i Merituar i Sportit”, Mirjan Hakani. Ai ndërroi jetë në moshën 55 –vjeçare pas...
BE dhe shkaqet rrënjësore të konfliktit në Lindjen e Mesme
Nga Richard Youngs & John Paul Gutman Ka një apel në rritje për një politikë të BE-së, që mund të përballet me faktorët, të cilët nxisin destabili...
Imzot Rrok Mirdita në gjendje të rëndë në spital
Kreu i Kishës Katolike në Shqipëri, Imzot Rrok Mirdita është shtruar në gjendje të rëndë në spitalin “Nënë Tereza” në Tiranë. Ipeshkvi i Arqipeshkvisë...
Arrestohet djali i deputetit Mhill Fufi
Policia e Tiranës njoftoi sot se ka arrestuar dy të rinj gjimnazistë, një djalë dhe një vajzë duke parandaluar një ngjarje kriminale. Sipas njoftimit ...
Policia tregon Si u grabitën 3.8 milionë euro dje në Kashar
6 policët e shoqërisë private “Rogat Security”, që u arrestuan një ditë më parë pas pasi 3.8 milionë eurot që ata shoqëronin u grabitën, kanë dhënë dë...
Urdhërohen TV-të të mos transmetojnë spotin e PD për prostestën
Televizioni “Ora News” njoftoi shikuesit se është urdhëruar nga Agjencia e Mediave Audiovizive të ndalojë transmetimin e spotitë të opozitës që fton q...
Faqja 1 515 prej 1 537« E para...102030...1 5131 5141 5151 5161 517...1 5201 530...E fundit »