Rebelohen deputetët e PS për emërimet e drejtorëve në ministri.
Pavarësisht mungesës së kryeministrit Edi Rama, mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka zgjatur mbi 1 orë e gjysmë duke tejkaluar çdo p...
Buxheti i qeverisë për 2016: Nuk ka rritje pagash për administratën
Të ardhurat në projektbuxhetin e vitit 2016 pritet të jenë 417.7 miliardë lekë, me një rritje prej 4.9% në raport me buxhetin e rishikuar 2015, sipas ...
Policia ndalon 6 tifozë kosovarë pse fyen Armando Dukën
Ajo që po ndodh me tifozerinë kuq e zi është një shfaqje e turpshme që po rrezikon të rikthehet në një urrejtje pa shërim.Armando Duka, pasi dështoi t...
Emiljano Tasho pranon vrasjen e Emiljano Nikës
I arrestuari i dy ditëve më parë në lidhje me vrasjen e ndodhur në Linzë, Emiljano Tasho ka pranuar se ai është autori i plagosjes me qytën e pistolet...
Miqësorja me Gjeorgjinë ndahet në barazim 2 me 2.
Miqësorja në futboll mes Shqipërisë dhe Gjeorgjisë ka përfunduar në barazim 2 me 2. Gjeorgjia shënoi golin e parë që në fillim të pjesës së ...
Frika si favor
Frrok Çupi Shumica kanë frikë, ndërsa mes tyre janë disa që po bekojnë e thonë: "o zot sa fat, sa fat që erdhi frika!". Një paradoks. .... Atje ku shkonim prej frikës së instaluar këtu, tani është f...
Panik dhe alarme fals në Paris
Fishekzjarret shkaktojnë panik në Paris, evakuohen mijëra persona nga sheshi i Republikës Grupe personash janë parë njerëzit duke u larguar me vrap n...
Rritet numri i viktimave të Parisit.
Agjencia franceze e lajmeve AFP, ka bërë të ditur se numri i viktimave ka shkuar në 132.Sipas AFP, 3 persona që ishin të plagosur rëndë kanë ndërruar jetë në spital. Nuk dihen identitet e personave q...
Matilda Makoçi kishte frikë nga Edi Rama
- Sipas regjizorit Muharrem Fejzo-  Regjisori Muharrem Fejzo përshkruan në librin e tij punën për filmin “Muri i gjallë”, i cili u braktis nga aktorja Matilda Makoçi pa asnjë arsye. Po çfarë shk...
Një grua tjetër kërkohet garante për marrëdheniet Rama- Meta
Në mbrëmjen “gala” të organizuar nga presidenti i Republikës Bujar Nishani, me rastin e kualifikimit historik të Kombëtares Shqiptare në “Francë 2016”, përveç lojtarëve kuq e zi dhe stafit të FSHF, ka...
Faqja 1 533 prej 1 537« E para...102030...1 5311 5321 5331 5341 535...E fundit »