DOSJA/ Ja kush është juristja që do të fundosë Emiljano Shullazin
  Prokuroria për krime të rënda, administron në dosje kallëzimin e parë penal, në emër të Emiljano Shullazit dhe Gilmando Danit. ABC News k...
Hoxha: Autori, vrasës profesionist. Ja përse unë e shmang ish-Bllokun
Gazetari Artan Hoxha analizoi pamjet e vrasjes së Elton Çiços, mbrëmjen e së dielës në Tiranë. I ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24”, gazetari ...
FB publikon raportin e transparencës: Maqedonia me 49 kërkesa për 40 llogari
Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, përballet gjithmonë e më shumë me kërkesa nga agjencitë federale në lidhje me të dhënat e përdoruesve në ...
Flet korçari, Renato Cepa: Si më vodhi emrin Arben Frroku
Renato Cepa, 49 vjeçari nga Korça flet pas arrestimit të Arben Frrokut me identitetin e tij. I dënuari për vrasjen e komisar Dritan Lamajt u kap m...
Hahn nuk ka dërguar letër për takim të ri të liderëve partiakë të Maqedonisë
Letër nga Brukseli nuk ka, por euro ambasadori Aivo Orav personalisht i ka kontaktuar liderët që urgjentisht të ndërmarrin diçka në lidhje me përgat...
Hetohet përfshirja e kosovarëve në “Letrat e Panamasë”
Autoritetet kompetente në Kosovë thonë të kenë filluar analizën apo verifikimin e rasteve të dyshuara të përfshirjes eventuale të njerëzve nga Kosov...
Donald Trump akuzon Kinën për “përdhunim”
Kandidati republikan për president të SHBA’së, Donald Trump, ka akuzuar Kinën për “përdhunim” ndaj SHBA’së për politikat e tregtisë Në një takim ai...
“Monstra”, katër vjet nga aksioni policor
1 Maji i vitit 2012, vazhdon të jetë i trishtë për familjarët e të burgosurve në rastin Monstra. Katër vite pas aksionit policor ku pesë shqiptarë u...
Jahjaga: Nuk mund të jemi të qetë pa u zgjidhur çështja e të pagjeturve
Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në Ditën e Personave të Zhdukur ka vizituar shtëpinë muze të Ferdonijë Qerkezinit që është në Gjakovë. ...
Rrëfimi i belges që u konvertua në myslimane dhe pranoi të jetojë me terroristët e ISIS’it
Një grua belge e cila është konvertuar në myslimane dhe është zhvendosur në Siri, pasi u dashurua me një burrë të cilin e kishte takuar në një super...