Aksidenti në Tiranë, makina godet vajzën dhe ikën
Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qendër të Tiranës, ku një automjet ka përplasur një femër dhe më pas është larguar me shpejtësi ...
I ftohti, dy të vdekur në Tiranë
Dy persona dyshohet se kanë gjetur vdekjen nga i ftohti në Tiranë gjatë 48 orëve të fundit. Ngjarjet janë bërë me dije nga Policia. Sipas burimeve zyr...
Daily Mail: Firma e bashkëshortes së Tony Blair përfitoi gjysmë milioni funte nga qeveria e Shqipërisë
Omnia Strategy”, firma e zonjës Blair, ka përfituar një shumë prej 493,000 funtesh për të shërbyer si këshilltare zyrtare e Shqipërisë në një mosmarrë...
VDEKJA PËR PUSHTETIN
Frrok Çupi  Po të sprovosh të thuash me pak fjalë se çfarë po ndodh këto ditë,.... dmth çfarë po ndodh në kupolën e pushtetit, çfarë po ndodh me...
Berisha: Gaz Çollaku u vra nga uniformat që zhdukën Enver Stafukën dhe grabitën 6 milion euro!
Sali Berisha bën lidhjen mes ekzekutimit të Gazmend Çollakut, personave që rrëmbyen Enver Stafukën dhe ata që grabitën miliona euro nga furgoni që sho...
Të shtëna në një komisariat policie në Paris, një i vrarë. Dyshohet për akt terrorist.
Një person u vra në hyrje të një komisariati policie në Paris. Viktima, sipas France Info, kishte një thikë në dorë dhe mbante në brez një rrip me eks...
Gaz Çollaku, i dyshuari kryesor për vrasjen e dy të rinjve në Durrës!
Personi i rrëmbyer dhe i vrarë me plumb pas koke, Gazmend Collaku ishte i dyshuari kryesor për atentatin e 20 dhjetorit në Durrës, ku humbi jetën Ervi...
DETAJET/ Plumb pas koke për personin e rrëmbyer në Durrës
Gazmend Collaku ishte lidhur në këmbë dhe në duar para se të vritej. Trupi i tij u gjet i hedhur në anë të rrugës, pranë fshatit Murqin të Krujës.Para...
Përmbytjet/ Situata e vendit deri në m
Pas rreshjeve me intensitet të lartë të orëve të fundit, paraditen e sotme ka një përmirësim të situatës. Situata deri në orën 11.30 në qarqe më të pr...
Jozefina Topalli mesazh Bashës: Të protestojmë në Rinas, fajin e ka Rama
Ish kryetarja e Kuvendit dhe deputetja e PD-së, Jozefina Topalli i ka bërë thirrje Partisë Demokratike dhe qytetarëve të dalin të protestojnë në Rinas...