Etiketa: is_tag

Boris Johnson del nga spitali, do të vazhdojë rikuperimin në Country Retreat të Kryeministrit
  OLIVER JJ LANE Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar po shkon drejt residencës së tij në fshat në konvaleshencë një javë pasi ai u shtrua në spital, dhe disa ditë pasi doli nga terapi...
Meghan Markle ‘ofrohet me 1 milion dollarë për një intervistë’ ku të hedhë bomba mbi familjen mbretërore.
Meghan Markle do të ishte gati të hidhte një bombë mbi Familjen Mbretërore Britanike duke dhënë një intervistë prej 1 milion £ (2.05 milion NZ NZ) për një rrjet televiziv amerikan. Burimet zbul...
Aktorja Hilary Heath vdes në moshën 74 vjeçare nga koronavirusi.
Aktorja britanike, Hilary Heath, e cila ka luajtur në Witchfinder General dhe Wuthering Heights, vdiq këtë javë pasi u infektua nga COVID-19. Nipi i saj Alex Williams konfirmoi lajmin tragjik n...
Boris Johnson në ‘progres shumë të mirë’, kaloi një natë me lojëra dhe me filma/ Sky News
Kryeministri britanik po bën 'përparim shumë të mirë' pas natës që kaloi duke luajtur lojëra dhe duke parë filma, raporton Sky News Boris Johnson është duke bërë "përparim shumë të mirë" ndërsa...
Boris Johnson ka dalë nga terapia intensive pasi gjendja e tij u përmirësua
Nga: JILL LAWLESS dhe PAN PYLAS   LONDONR (AP) - Kryeministri britanik Boris Johnson u shpërngul nga kujdesi intensiv të enjten në spitalin e Londrës, ku po mjekohet për koronavirusin e...
Coronavirus: Shëndeti i Boris Johnson përmirësohet ’pas trajtimit intensiv’
  Kryeministri Boris Johnson po "përmirësohet" pas dy netësh në kujdes intensiv me koronavirusin, ka thënë kancelari Rishi Sunak. Kancelari tha që Z. Johnson tani qëndron "ulur në shtra...
Kryebashkiaku Laburist: ‘Boris Johnson “e meriton plotësisht” koronavirusin!
  Një kryetar Bashkie i zgjedhur nga Partia Laburiste ka thënë se Kryeministri Boris Johnson "meriton plotësisht" infeksionin me koronavirus pas nënvleftësimit që i bëri virusit kiney vdek...
Stabilizohet gjendja shëndetësore e Kryeministrit Boris Johnson.
  Lajme të mira vijnë nga Mbretëria e Bashkuar, i shtruar prej dy netësh nën kujdes intensiv, pas infektimit me koronavirus, kryeministri Johnson po “i përgjigjet trajtimit mjekësor”. Një...
Ministri Raab ‘i sigurt’ se kryeministri Johnson do të shërohet nga sëmundja Covid19.
Sekretari për Punët e Jashtme i Britanisë, Dominic Raab ka thënë se është “i sigurt”se Boris Johnson do të shërohet nga koronavirusi, duke e përshkruar kryeministrin si ‘luftëtar’. Duke folur n...
Stabilizohet Boris Johnson pas marrjes së oksigjenit, s’kishte nevojë për ventilator
Fox NeWs raporton se shëndeti i kryeministrit Britanik, Boris Johnson është stabilizuar pasi ka marrë oksigjen Boris Johnson-t i është vënë oksigjen gjatë natës, por nuk ishte e nevojshme për v...