Treni del nga shinat në Bruksel, vdes një dhe plagosen 20 persona
Të paktën 20 persona janë plagosur dhe një është raportuar se ka vdekur pasi një tren i udhëtarëve në Bruksel ka dalë nga shinat Ende nuk dihet...
Tony Blair bën thirrje: ‘Ngrihuni!’ kundër Brexit!.
Ish kryeministri Tony Blair ka bërë thirrje para britanikëve mbështetës të BE kundër Brexit që të “ngrihen” kundër Brexit gjatë një fjalimi të mba...
Gjitha shtesa e buxhetit gjerman- 2016, 6 miliardë euro, caktohet për emigrantët.
  (FOTO: Wolfgang Schäuble, ministri i Financave i Gjermanisë)/ Qeveria gjermane do të alokojë komplet shtesën e  buxhetit për vitin 20...
Danezët nuk duhet të bëhen minoritet në Danimarkë: Parlamenti
  Parlamenti një- dhomash i  Danimarkës “The Folketing” ka kaluar një rezolutë duke ngulur këmbë që danezët nuk duhet të bëhen minoritet n...
Po vjen fundi i pushtetit të zonjës Merkel…
(FOTO: Kancelarja gjermane Merkel)/ Sipas një sondazhi të kryer nga prestigjiozi “ YouGov”, gati 64 për qind e gjermanëve nuk duan që Angela Me...
Gjermania anulon Samitin me Izraelin për shkak të mosmarrëveshjeve për ndërtimet në Bregun Perëndimor.
Sipas zyrtarëve gjerman dhe izraelit, Gjermania ka anuluar një samit të planifikuar mes qeverisë gjermane dhe qeverisë izraelite. Sipas raportimev...
Qeveria gjermane refuzon të nderojë dy policët italian që vranë terroristin e Berlinit. Ja pse…
Qeveria gjermane ka refuzuar dekorimin me medalje ose mirënjohje për dy policët italian që vranë në Milano, Anis Amri, sulmuesin e një merkatë kri...
Qeveria e UK zyrtarisht kundërshton peticionin që bën thirrje për të ndaluar Donald Trump në vizitën e tij zyrtare në Londër.
(FOTO: Theresa May dhe Donald Trump- Arkiv)/ Theresa May, kryeministre e Britanisë, zyrtarisht ka kundërshtuar peticionin që bën thirrje që Pre...
Dhjetëra mijëra protestues rumun kthehen në rrugë.
(FOTO: Protestues në rrugët e qyteteve të Rumanisë)/ Dhjetëra mijëra rumunë po përballojnë të ftohtët dhe u kthyen në rrugë për të protestuar. ...
Katër vetë vdesin nën ortek në zonën e skive në Alpet e Francës.
Të paktën nëntë persona janë mbuluar nën një ortek që ra të hënën, në zonën e skive  të Tignes në Alpet franceze, pranë kufirit me Italinë, sipas ...
Faqja 59 prej 71« E para...102030...5758596061...70...E fundit »