Drejtori FBI, Comey: Edhe Republikanët u piratuan nga Rusia
(FOTO: James Comey gjatë dëgjimit në Senat)/ -Por nuk ka asnjë shenjë se fushata e Trump-it ose e ekipit të tij ishin ndërhyrë- Zyrtarët më ...
Senatori Bernie Sanders: Trump fitoi sepse Demokratët janë jashtë realitetit.
(FOTO: Senatori Bernie Sanders)/ Senatori Bernie Sanders  tha se Demokratët humbën para Presidentit të zgjedhur Donald Trump sepse ata janë jas...
Obama telefonon Donald Trump për një “Tranzicion të butë…”. Trump: “Ishte bisedë e këndshme!”
 (FOTO: Donald Trump dhe Barack Obama në Zyrën Ovale)/ Presidenti i zgjedhur Donald Trump konfirmoi se ka folur me presidentin sot pasi ai dha ...
Obama: Hillary u përqendrua te defektet e Trump dhe harroi të tjerat!
(Foto: Presidenti në ikje i SHBA-së Barack Obama në takimin me pasardhësin e tij Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë, më 10 nëntor 2016)./ Po të ...
Obama: Nuk do të kisha humbur po të kisha kandiduar vetë për President
(FOTO: Poster elektoral i presidentit Obama në zgjedhjet e vitit 2008)/   Presidenti Barack Obama vlerëson se do të kishte fituar raund...
PUTIN: RUSIA ISHTE E VETME QË BESONTE NË ZGJEDHJEN E DONALD TRUMP
  Presidenti Vladimir Putin tha se Rusia ishte i vetmi vend që priste Donald Trump të fitonte zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkua...
Harrojeni Rusinë!, në zgjedhjet e Amerikës ndërhyri Zoti!
Lideri Evangjelik, Franklin Graham dashur gjithnjë të jetë pjesë e procesit politik përmes bisedave me dhe qartësimit të atmosferës së besimtarëve...
Polle: Vetëm 29% e amerikanëve besojnë ndërhyrjen Ruse në zgjedhjet e vitit 2016
  Shifra 29 për qind doli pas konsultimeve me shoqëritë e Poll-eve. Polle të reja nga Politico/Morning Consult shënojnë një përplasje t...
Podesta refuzon të thotë se Zgjedhjet ishin të ‘Lira dhe të Ndershme’!
(FOTO: John Podesta)/ Të dielën, në emisionin "Meet The Press", në kanalin televiziv NBC,  ish kryetari i fushatës presidenciale të Hillary Cli...
FBI thotë se CIA ishte e gabuar me Rusinë. Shiko çfarë ka ndodhur realisht.
(FOTO: John Brennan, shef i CIA) Është shumë e çuditshme, apo jo! Shiko çfarë ndodhi. Para dy ditësh, “Washington Post” raportoi se CIA ka “një...
Faqja 2 prej 1912345...10...E fundit »