HONG KONG, FITON PROTESTA HONG KONG DHE HIJA McCAIN
  Zgjedhjet vendore në Hong Kong dhanë një verdikt i padiskutueshwm: forcat anti-Pekin triumfojnë, duke marre 17 vende nga 18. Një verdikt...
Prapë tërmet i fortë në 14. 08, shkalla 5, në Kepin e Rodonit
Shqipëria nuk po e gjen paqen. Një tjetër tërmet i fortë është regjistruar sot në vend. Nga të dhënat që raporton Ministria e Mbrojtjes bëhet fjalë pë...
Rritet shifra e fatkeqësisë/ Konfirmohen 15 persona të vdekur nga tërmeti, mbi 600 të lënduar, shumë të bllokuar nën rrënoja
  Ora 14. 08- Nxirren edhe dy trupa të pajetë nga rrënojat në zonën e ish-Kënetës Ora 12:20 – Ka shkuar në 13 bilanci i viktimave të tërmet...
Bajram Hajdarmataj u nda nga jeta në krye të detyrës nga tërmeti i fortë, Meta ngushëllon familjarët
Pedagogu Bajram Hajdarmataj humbi jetën në krye të detyrës nga tërmeti i fortë që përfshiu sot vendin. Situata vijon të jetë kritike në përgjithës...
Mesazhi i Vittorio Sgarbi-t pas tërmetit tragjik: Supet e maleve dhe supet e shqiptarëve nuk janë kërrusur kurrë
Pas tërmetit tragjik, bilanci i viktimave të të cilit sa vjen dhe rritet, në mbështetje të popullit shqiptar kanë qëndruar shumë figura të larta t...
E dhimbshme/ Macja ndjen tërmetin, pallati nis të tundet dhe macja vrapon e tmerruar. VIDEO
Tërmeti i fortë i mëngjesit, ka shkaktuar edhe çarje të madhe toke. Siç shihet në videon e mëposhtme në Shëngjin të Lezhës, ndërtesa tundet nga th...
Tërmeti i fuqishëm/ Humb jetën efektivi i Policisë
Deri tani raportohen 13 viktima nga tërmeti 6.3 ballë që goditi vendin. Mësohet se mes viktimave është edhe efektivi i policisë Bajram Hajdarma...
Sizmologu i njohur grek Tselentis: Qetësohuni! Ky ishte piku më i lartë i tërmeteve, vala do të bjerë.
Sizmiologu i njohur grek, Akis Tselentis, i cili ka bërë edhe parashikimet për këto valë tërmetesh të forta në vendin tonë është telefonuar mëngje...
Tërmeti goditi Shqipërinë, Gjermania, Italia dhe Greqia nisin skuadrat speciale
  Italia dhe Greqia kanë nisur me avion skuadra speciale për të ndihmuar Shqipërinë në përballimin e pasojave të tërmetit. Ndërsa Gjermania ka...
Kosova dërgon autokolonën e Policisë drejt Shqipërisë
Sot, në orët e hershme të mëngjesit Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ka mobilizuar njësitet e saja policore të cilat i ka nisur në ...
Faqja 30 prej 788« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »