Barbaria në Mallakasër: Nipi 16 vjeç vret gruan e kushëririt, e lidh dhe e hedh në rezervuarin e fshatit
Ngjarja barbare ka ndodhur në 5 janar, por krimi është zbuluar dy ditë më vonë. Ishte zhdukur Drita Saliaj, zhdukja ndodhi teksa ajo ndodhej në sh...
Ministrat evropianë takohen për mënyrat se si të qetësojnë krizat e Iranit dhe Libisë
  Bruksel (AFP) - Ministrat e jashtëm të katër fuqive kryesore evropiane u takuan të martën në Bruksel për bisedime emergjente mbi Iranin ...
Abe i Japonisë do të vizitojë Lindjen e Mesme mes tensioneve
Tokio (AFP) - Kryeministri japonez Shinzo Abe do të vizitojë Arabinë Saudite, Omanin dhe Emiratet e Bashkuara Arabe javën e ardhshme ndërsa tensio...
Atentat i paralajmëruar në Mirditë; vritet në nga ‘Reçët’, biznesmen, pronar televizioni, i lidhur me akte të tjera.
Një 47-vjeçar, emër i njohur për opinionin publik në zonë është ekzekutuar paraditen e sotme në Rrëshen. Ky është Kastriot Reçi, ish-pronari i tel...
Thaçi i jep Kurtit afat 48 orësh për nominimin e kryeministrit.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se i ka dhënë liderit të VV-së, Albin Kurt...
Kosovë/ Konsulta 15 minutëshe e Kurtit me Thaçin, pa efekte juridike
Takimi ndërmjet Albin Kurtit dhe presidentit Hashim Thaçi ka përfunduar për më pak se një çerek ore. "Ky ishte një takim i shkurtër konsultativ...
Moti i keq/ Pezullohen të gjitha lundrimet Bari- Durrës, mbyllet porti italian.
Porti i Barit ka anuluar të gjitha lundrimet e anijeve drejt Durrësit prej motit të keq që ka përfshirë gjithë Rajonin. Sipas njoftimit, Porti i B...
Që sot rrugët e Tiranës do të monitorohen me radarë/ Vendimi pas tragjedisë me dy këmbësorët te Xhamllëku.
Pas ngjarjes në Porcelan ku humbën jetën dy qytetarë nga një 'çmenduri automobilistike', burime të policisë bënë me dije për Top Channel, se prej ...
Trump thotë se John Kerry ‘mund të ndiqet penalisht’ për takimet me zyrtarët Iranian.
  Presidenti Trump ditën e Enjte tha se ish sekretari i shtetit John F. Kerry do të ndiqet penalisht për diskutimet e zhvilluara mbi marrë...
Risitë e 2020: Luksemburgu, vendi i parë në botë me transport publik falas.
Nga 1 marsi i këtij viti që sapo nisi, Luksemburgu bëhet vendi i parë në botë ku transporti publik do të jetë falas, raporton Al Jazeera. Autor...
Faqja 19 prej 123« E para...10...1718192021...304050...E fundit »