‘Air Albania’ nis fluturimet drejt Italisë, Rama: Tiranë- Romë 69 euro, etj.
Air Albania do të nisë në fillim të vjeshtës fluturimet drejt qyteteve italiane, ku është edhe tregu më i madh i kompanive ajrore që veprojnë në S...
Shtetet e Bashkuara del nga Traktati bërthamor me Rusinë, Reagan- Gorbacov. ‘Rusia e abdikoi Traktatin’, tha Pompeo.
Shtetet e Bashkuara, zyrtarisht është tërhequr nga traktati bërthamor me Rusinë, duke shtuar frikën e një gare armatimi. Traktati i ndërmjetëm ...
Një zyrtar i lartë shteti kishte 1.5 milion euro ‘të fshehura’… Policia i sekuestron.
  Ish-drejtorit të ALUIZNI-t për rajonin e Tiranës në vitet 2006-2011 Ferdinand Shehu i janë sekuestruar 1.5 mln euro pas hetimit të Polic...
Hamza, biri i Bin Laden ‘vritet në një sulm ajror’
Hamza Bin Laden, djali i ish themeluesit të al-Qaeda, Osama Bin Laden, vdiq gjatë një sulmi ajror- raportojnë mediat Amerikane, duke cituar zyrtar...
Të jesh ‘i fortë’ do të thotë të jesh në rrezik. Cilet jane anetare te Njësise Speciale?
Të jesh i fortë në Shqipëri është stil jetese. Tradicionalisht vendi ynë ka pasur grupet e të fortëve, të cilët janë të njohur për vrasjet, kanosj...
Tirane/ Konstituohet Këshilli i ri Bashkiak, Veliaj betohet për mandatin e dytë
  Në mbledhjen e parë të këshillit për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj u betua për një mandat të dytë si kryebashkiak i kryeqytetit. N...
Presidenti shmang pyetjen për ‘frikën’. Komisionin e Venecias e merr si ‘Bienalja Venecia’
Bienalja në Venecia është një spektakël arti me pjesëmarrës nga vendet e Evropës ku ka marrë pjesë edhe Edi Rama si piktor; ndërsa Komisioni i Ven...
‘Venecia’ përshpejton procedurën për shkarkimin e presidentit Meta
Komisioni i Venecias nuk ka humbur kohë menjëherë sapo ka marrë kërkesën e Kuvendit të Shqipërisë për çështjen e shkarkimit nga detyra të Presiden...
Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara
Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe anëtarëve të familjes së tij. ...
Megjithatë, këshilli bashkiak i Lushnjës konstituohet.
Me gjithë ‘rrezikun’ e shpallur se PD nuk do të lejojë, megjithatë është konstituuar Këshilli Bashkiak i Kavajës, proces që është shoqëruar me pro...
Faqja 19 prej 107« E para...10...1718192021...304050...E fundit »