Poloni dhe Hungari- së bashku kundër eurokratëve: “Nuk duam të jetojmë në një perandori”.
Kryeministri Viktor Orbán i Hungarisë dhe kryeministri Mateusz Moraëiecki i Polonisë, kanë shpallur një ‘vit të betejave të mëdha” me establishmen...
Përplasja Trump- Bannon: Avokatët amerikan po kërkojnë të ndalohet shpërndarja e librit ‘fantazi’.
Avokatët e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, po kërkojnë që të ndalojnë shpërndarjen e librit që përmban thënie të dëmshme rreth...
Klani ‘Kavaja’ i kokainës në Mal të Zi. Bosi Baltiç vinte nga Shqipëria dhe vritet në Beograd; para tij janë vrarë 20 vetë nga klani.
Është vrarë një nga krerët e mafias ballkanike i cili ka qenë blerësi i kokainës së disa grupeve shqiptare. Rruga e fundit e tij mësohet se ka ...
Dimër i egër në SHBA; pas 3 dekada bie borë në Florida, pritet i ftohti pas “ciklonit bombë”.
Për herë të parë në 28 vjet po bie borë në Florida , dhe stuhia është akoma larg nga fundi i saj. Nga Tallahassee, Florida, dhe veriu drejt Geo...
Tërmet i dytë në Mal të Zi, 3.2 ballë.
Pas tërmetit prej 5.2 shkallësh që dridhi sot Malin e Zi në ora 11:46, mediat e vendit fqinj njoftojnë se ka ndodhur edhe një dridhje tjetër por m...
Tërmet në Vermosh, lëkundje edhe në Tiranë, Pejë dhe Plavë.
Para pak kohe, pikërisht në 11.49 min., janë ndjerë lëkundje tërmeti në Tiranë; edhe pse të dobëta. Sizmologët njoftuan pas kësaj se Tirana ish...
Policia, në gjueti ndaj djemve të Azem Hajdarit, i ndalon në kufi.
Lajmi se janë ndaluar nga policia dy djemtë e Azem Hajdarit- prijës i protestave anti- komuniste të studentëve në vitet ’90 dhe Hero i Demokracisë...
Kjo borë vjen nga Korça; sot në mëngjes gati gjysma e vendit nën bardhësi.
Siç na kanë mësuar meteorologët të themi se ‘kjo borë vjen nga deti’, ose ‘vjen nga Verilindja’, kësaj here mund të themi s bora erdhi nga Korça....
Donald Trump tall Kim Jong-un: Butoni im nuklear është “shumë më i madh”.
Presidenti Donald Trump e ka tallur Kim Jong-un ditën e Martë në përgjigje të fjalimit të mbajtur nga diktatori i Koresë së Veriut me rastin e Vit...
Protestat e Iranit nuk kanë askënd prapa.
(Përgatiti: Nektar Zogjani/ Radio Europa e Lirë/) Disa ditë pas shpërthimit të protestave kundër Qeverisë iraniane, është ende e vështirë të thuhet m...
Faqja 10 prej 495« E para...89101112...203040...E fundit »