Familja durrsake strehohet nga familja kosovare që u strehua nga durrsaku në luftën e vitit 1999.
Një familje nga fshati Carabreg i Deçanit të Kosovës, ka strehuar një familje nga Durrësi i Shqipërisë, pas tërmetit tragjik që ndodhi në këtë qyt...
12 ton ndihma për Shqipërinë nga Lazim Destani, babai i aktorit të famshëm
Shumë biznese e individë kanë dhuruar ndihma për të prekurit nga pasojat e tërmetit në Shqipëri. Një kontribut i madh ka ardhur së fundmi nga Lazi...
Fotoja që po bën xhiron në rrjet, qeni nuk largohet nga trupi i pronarit që ndodhet nën gërmadha
Një fotografi prekëse po qarkullon nëpër rrjetet sociale sot. Në tragjedinë që ndodhi herët në mëngjes në Shqipëri, dikush ka kapur një fotografi ...
Kamionët me ndihma nga Kosova bllokojnë Rrugën e Kombit.
Biznese të ndryshme nga Kosova po vazhdojnë të dërgojnë me të madhe ndihma në Shqipëri. Lajmi.net ka parë disa kamionë të mbushur me ndihma në ...
Turqia dërgon ekipet e kërkim-shpëtimit/ Erdogan: Botës Islame i bëj thirrje të mbështesë Shqipërinë
Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka bërë të ditur se pas lajmit të tërmetit ka biseduar dy herë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Er...
Kisha Katolike në Kosovë organizon meshë dhe mbledhje të hollash për të prekurit e tërmetit në Shqipëri
Kisha Katolike në Kosovë përmes një letre të lëshuar nga vikari gjeneral Don Shan Zefi, dërguar të gjithë meshtarëve, rregulltarëve e rregulltarev...
PAPA FRANÇESKU LUTET PËR SHQIPTARËT
Papa Françesku ka deklaruar se po lutet për Shqipërinë dhe shqiptarët, një popull që ka vuajtur shumë këto ditë si pasojë e tërmetit të fuqishëm t...
SHUHET FAMILJA REÇI NË DURRËS, PAS VAJZËS DHE BABAIT, NËNË E BIR NXIRREN TË PAJETË NGA RRËNOJAT
Familja Reçi shuhet pas tërmetit të 26 nëntorit në rrënojat e pallatit 6-katësh në Durrës. Ministria e Mbrojtjes njofton se janë nxjerrë dy trupa ...
Kosova hap parkun inovativ për të pritur familjarët e prekur nga tërmeti
Ambasada Gjermane në Kosovë së bashku me Qeverinë e Kosovës kanë vendosur që ish kampin e KFOR-it gjerman në Prizren të kthehet në kampus inovativ...
Tërmeti i sotëm shemb pjesërisht edhe këtë pallat ‘përbindësh’ në Durrës
Një kompleks pallatesh 12-katësh në Durrës ka pësuar dëmtime të mëdha nga goditjet e fundit të tërmetit. Dëmtimet më të shumta, ai i ka marrë n...
Faqja 10 prej 986« E para...89101112...203040...E fundit »