‘Fyese të flasësh për korrupsion kur ka 26 viktima’: Zamira Durda për gjyqin e Gërdecit
Zamira Durda, e cila humbi djalin e saj vetëm 7 vjeç në shpërthimin e Gërdecit me 15 mars 2008, është shprehur e zhgënjyer në lidhje me mbarëvatjen e procesit gjyqësor në GJKKO, ndaj ish-ministrit...
Shqipëria në mes të të nxehtit afrikan, temperaturat deri 43°C.
Anticikloni afrikan tashmë i fuqizuar do të mbajë në Shqipëri një mot me temperatura të larta të paktën deri me 20 korrik. Sipasa Metorologes Reza...
SHBA do të vendosë në Gjermani raketa me rreze të gjatë veprimi
Shtetet e Bashkuara do të fillojnë vendosjen e raketave me rreze më të gjatë veprimi në Gjermani në vitin 2026, njoftuan të dy vendet gjatë një takimi të vendeve të NATO-s të martën. Ky është një ...
Vajza e Linda Ramës padit Berishën/ Kallëzim për shpifje për kreun e PD dhe 6 deputetëve të tij
Rea Xhillari ka dorezuar nje padi ne gjykaten e tiranes ndaj Sali berishes dhe 6 deputeteve te tjere te PD per  cenim të personalitetit dhe reputa...
“Reforma në Drejtësi po funksionon”! Pas SHBA, edhe BE kërkon ‘të lejohet të bëjë punën e vet!’
Pas SHBA, edhe BE nëpërmjet ambasadorit të saj në Shqipëri Silvio Gonzato, ka shprehur mbështetjen e saj për Reformën në Drejtësi dhe punën e bërë...
“Thjeshtra ka përfituar…”, vajza e Linda Ramës padit Berishën dhe gjashtë deputetë për shpifje
“Thjeshtra e parë e vendit, vajza e familjes Rama, ka përfituar nëpërmjet kompanive një studio belge në të cilën është e punësuar, ka qenë, se ka histori tani e mbrapa, Rea Xhillari”, thotë Berish...
Vrau dhe groposi 16-vjeçarin Mariglen Gjonaj, burgim të përjetshëm Kristjan Cenajt
Gjykata e Lezhës ka dënuar me burgim te përjetshëm 32-vjecarin Kristjan Cenaj i cili u akuzua për vrasjen e groposjen e 16-vjeçarit Mariglen Gjona...
Humb jetën gazetari shqiptar/ Lamtumirë Aristir Lumezi! Vuante nga një sëmundje e rëndë.
Ndahet nga jeta gazetari Aristir Lumezi. Prej disa kohësh ai po luftonte me një sëmundje të rëndë dhe ditën e sotme ka ndërruar jetë. Aktualish...
Xhelal Rraja, pjesë e grupit të Durim Bamit dhe Endrit Dokles, si planifikuan vrasjen e Arben Ndokës
Xhelal Rraja është arrestuar këtë të mërkurë në vijim të operacionit “Revanshi”. Sipas SPAK Xhelal Rraja ishte pjesë e grupeve të Durim Bamit dhe ...
Takimi i Orban me Putin, PE iniciativa për t’i pezulluar Hungarisë të drejtën e votës
Në Parlamentin Evropian nisi një iniciativë për t’iu kërkuar organeve përgjegjëse të Bashkimit Evropian, që t’ia pezullojnë Hungarisë të drejtën e...