Humb jetën gazetari shqiptar/ Lamtumirë Aristir Lumezi! Vuante nga një sëmundje e rëndë.
Ndahet nga jeta gazetari Aristir Lumezi. Prej disa kohësh ai po luftonte me një sëmundje të rëndë dhe ditën e sotme ka ndërruar jetë. Aktualish...
Xhelal Rraja, pjesë e grupit të Durim Bamit dhe Endrit Dokles, si planifikuan vrasjen e Arben Ndokës
Xhelal Rraja është arrestuar këtë të mërkurë në vijim të operacionit “Revanshi”. Sipas SPAK Xhelal Rraja ishte pjesë e grupeve të Durim Bamit dhe ...
Takimi i Orban me Putin, PE iniciativa për t’i pezulluar Hungarisë të drejtën e votës
Në Parlamentin Evropian nisi një iniciativë për t’iu kërkuar organeve përgjegjëse të Bashkimit Evropian, që t’ia pezullojnë Hungarisë të drejtën e...
Rama dhe Osmani takohen në Uashington: ‘Kosova e ka vendin në NATO!’
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në margjina të samitit të NATO-s ka takuar kryemini...
Çështja “Gërdeci”/ Seanca e radhës më 17 korrik, Mediu: ‘Është kthyer në një proces absurd!’
Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu ka dhënë një deklaratë për mediat pas përfundimit të seancës për çështjen e Gërdecit. Ai u shpreh se e gjit...
Pjerin Ndreu në SPAK: “Në hetim, por jo i akuzuar!”
Kreu i bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu është paraqitur këtë të mërkurë në SPAK. Pas daljes nga SPAK, Ndreu ka dhënë një komunikim të shkurtër ...
Parashikimi i motit/ Vala afrikane “mbërthen” Shqipërinë, temperaturat mbi 40°C
Sipas MeteoAlb, depërtimi i mëtejshëm i masave ajrore afrikane do të bëjë që Shqipëria të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe temperatura shumë ...
Media italiane: Shqipëria, vendi i surprizave! Cilat janë plazhet më të bukura
Gjithnjë e më shumë turistë italianë kanë zgjedhur t’i kalojnë pushimet në Shqipëri – një vend i jashtëzakonshëm me plot surpriza, shkruan Alessan...
“Ballkani Perëndimor është kritik për sigurinë e Evropës”, Rama, Mickoski dhe Ivanoviç vizitë në Senatin Amerikan
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Uashington ku po merr pjesë në samitin e radhës së NATO, i cili përkon me 75 vjetorin e krijimit të Aleancës. ...
Gjyqtarë e prokurorë amerikanë takohen me Dumanin: Jemi krenarë për SPAK! Po ndërton një demokraci më të fortë
Personalitete të larta të drejtësisë amerikane kanë zhvilluar sot (10 korrik) takim me kreun e SPAK Altin Dumani si dhe prokurorët. Takimi u zhv...