Kuvendi/ Miratohet shtyrja e gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore deri më 23 qershor
Kuvendi ka miratuar në mbledhjen e sotme parlamentare shtyrjen e Gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore, deri më datë 23 qershor. Me 91 pro, 5 kundër...
Në burgun 313 është kapur ‘i lirë, koronavirusi, 13 të infektuar në një ditë
Dita e sotme ka shënuar rekord të prekurish, më 29 raste të reja në total, 20 prej të cilave janë konfirmuar vetëm në Tiranë. Nga rastet e reja...
Lajm i fundit: Vaksina e mundshme e koronavirusit hyn në procesin e testimit njerëzor
Po bëhet përparim drejt një vaksine të vlefshme për koronavirusin, thonë studiuesit në një kompani farmaceutike me seli në Filadelfia. Inovio Pha...
Kosovë/ Avdullah Hoti është kandidati i LDK-së për kryeministër
Pas refuzimit të Lëvizjes Vetëvendosje për ta dërguar emrin e kandidatit për kryeministër, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet që gjatë ditës...
I FUNDIT: Amerika goditet nga tornadot në Texas dhe Oklahoma, të paktën pesë të vdekur
Tornadot goditën në Teksas dhe Oklahoma të Mërkurën në mbrëmje, duke vrarë të paktën pesë vetë, duke bllokuar banorët dhe duke shkaktuar dëme të m...
Trump nënshkruan urdhrin për pezullimin e ‘green card’ të emigracionit
Presidenti amerikan Donald Trump ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv për të pezulluar përkohësisht miratimin e disa kartave jeshile. Masa, e cil...
Gjermania ka përsëri një dorë fituese në Evropë
Ferdinando Giugliano (Opinion i Bloomberg) - Të enjten, liderët e Bashkimit Evropian do të mblidhen për të vendosur për një përgjigje të përbas...
Top Channel po jep El Chapo-n
Frrok Çupi Nuk mund të thuhet pse televizioni ynë kombëtar TCH po jep filmin serial ‘El Chapo?’. Pikërisht tani!? O është një rastësi, o televizion...
Trump thotë se do t’i kërkojë Harvard-it të kthejë paratë e ndihmës koronavirus
Vandana Rambaran | Fox News Presidenti Trump akuzoi Universitetin e Harvardit se "kishte marre" para nga qeveria federale si pjesë e Programit ...
COVID19/ BE jep 180 milionë euro për Shqipërinë
180 milionë Euro i jepen Shqipërisë nga Komisioni Europian, si ndihmë për minimizimin e pasojave negative në ekonomi që kanë shkaktuar masat bllok...
Faqja 28 prej 1 117« E para...1020...2627282930...405060...E fundit »