A prapë t’i mashtrojë Luli demokratët edhe pas 30 qershorit?
Nga: Ibsen Elezi* Debat i madh mes demokratëve për mosdorëzimin e bashkive ( pas rastit Kavajës ku pritej “rezistencë” e fortë). Pa i dal më...
Të jesh ‘i fortë’ do të thotë të jesh në rrezik. Cilet jane anetare te Njësise Speciale?
Të jesh i fortë në Shqipëri është stil jetese. Tradicionalisht vendi ynë ka pasur grupet e të fortëve, të cilët janë të njohur për vrasjet, kanosj...
‘Bindjes Demokratike’ i rrëmbejnë një mandat tjetër në Durrës
Nga: Astrit Patozi/ Sot mësuam se na e paskan rrëmbyer një mandat tjetër në Durrës. Megjithëse zgjedhjet kanë 4 javë që kanë përfunduar, "Rilin...
Rruga e Arbrit, në më pak se 1 orë Tiranë- Peshkopi. Ka përfunduar 40 % e punimeve.
Nga: Etleva Xhajanka/ Rruga e Arbrit” që lidh Peshkopinë me Tiranën në më pak se një orë, duke lehtësuar qarkullimin e qytetarëve dhe të mallra...
Megjithatë,Trump thotë se është njeriu më pak racist në botë.
  Breitbart News/ Washington (AFP) - Pak më shumë se gjysma e votuesve amerikanë besojnë se Presidenti Donald Trump është racist, sipas...
‘Aleatja’ e NATO-s, Gjermania, nuk do të mbështesë SHBA në Gjirin Persik për të shmangur luftën me Iranin
Shtetet e Bashkuara ka kërkuar bashkëpunim detar nga Gjermania në Ngushticën e Hormuzit pasi tensionet me Iranin përshkallëzohen, por udhëheqësit ...
Opozita e ‘forcës’ lëshon armët, konstituohen në paqe këshillat bashkiakë në Lushnje dhe Kuçovë.
Sot PD- LSI, opozitë jashtë- sistem, ka lëshuar armët e luftës, me të cilat kishte premtuar se nuk do të lironte zyrat dhe nuk do të lejonte të zg...
Princesha Haya: Gruaja e princit të Dubait kërkon urdhër mbrojtjeje për martesën e saj me forcë
Gruaja e çuditshme e sunduesit të Dubai – një nga liderët e profilit të lartë në Lindjen e Mesme- ka kërkuar mbrojtje për martesën e saj me forcë ...
Sizmologët përballë panikut që shkaktoi presidenti: ‘E pamundur, nuk parashikohen tërmetet!’
‘Ballkani zonë tërmetesh, por nuk ka vend për panik”. Ky është sinjali i parë që japin sizmologët menjëherë sapo pyeten mbi alarmin që shkaktoi pr...
Tirane/ Konstituohet Këshilli i ri Bashkiak, Veliaj betohet për mandatin e dytë
  Në mbledhjen e parë të këshillit për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj u betua për një mandat të dytë si kryebashkiak i kryeqytetit. N...
Faqja 28 prej 930« E para...1020...2627282930...405060...E fundit »