SA KOHË KA BUDALLENJ, JETA ËSHTË E BUKUR
Frrok Çupi Nuk jam pajtuar kurrë me njerëzit që psherëtijnë sapo i takon: ‘Uf, na mbytën budallenjtë!’. Me siguri e keni provuar këtë situatë; por un...
Boris Johnson: Qeverisja e re do të jetë fillimi i epokës së artë.
  Boris Johnson ka premtuar “fillimin e epokës së artë”, teksa bëri deklaratën e parë në Dhomën e Përfaqësuesve si kryeministër i Britanis...
Artan Imami: ‘Marrëveshja e aktorëve me PD, qesharake!’.
Aktori i njohur, Artan Imami ishte i ftuar sot në studion e Report tv ku tha se marrëveshja e nënshkruar nga PD dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatri...
FBI fillon trajnimin në SHBA të prokurorëve të Byrosë Kombëtare të Hetimit, politika e këtushme në alarm
Shënim i ditës/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës po kujdesen për të gjitha detajet e ngritjes së institucioneve të reja të drejtësisë, në mënyrë...
Transformatori i energjisë shpërthen në Tiranë, një i vdekur e dy të plagosur.
Një transformator i tensionit të lartë ka shpërthyer sot në autostradën Tiranë – Durrës. Një nga tre punëtorët që po punonin për riparimin e nj...
Kryeministri i ngarkuar i Spanjës përballet me votimin e dytë të pasigurt për të formuar qeverinë
  MADRID (AP) - Kryeministri i ngarkuar i Spanjës ka një shans të dytë të enjten për të fituar miratimin e Parlamentit dhe për të formuar ...
A është Boris Johnson Donald Trump-i Britanik?
Johnson ishte një nga aktivistët më të spikatur pro-Brexit në vitin 2016, por mbështetësit e tij besojnë se optimizmi i tij e bën njeriun e duhur ...
Europa sot në ditën më të nxehtë që është parë ndonjëherë: Parisi në alarm për Notre Dame
Një valë e nxehtë e rrezikshme pritet të shënojë kulmin në Europë sot, duke thyer gjithë rekordet e vapës në gjithë kontinentin dhe duke vënë në r...
Lufta e lajmeve të rreme përçan dhe konfuzon në Hong Kong
  Nga: Breitbart News Hong Kong (AFP) - Tanke kineze në kufi? False. Fotoja e një protestuesi që kafshon gishtin e një polici? Mashtrue...
Përgjegjësia politike dhe penale e presidentit.
Nga: Prof. Dr. Svetomir Shkariq Presidenti i Republikës ka përgjegjësi politike dhe penale për veprimet e parashikuara në Kushtetutë. Përgjigje...
Faqja 31 prej 927« E para...1020...2930313233...405060...E fundit »