Politologët në Prishtinë: ‘Presidenti respektoi ligjin, Albin Kurti po blen kohë…’
Koment/  Gjatë ditës së djeshme presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka dërguar dy ftesa kryetarit të LVV-së, si partia e parë e dal nga zgjedh...
Qeveria e majtë italiane përballet me sfidat, mund të shembet në Janar
Nga: CHRIS TOMLINSON Koalicioni i majtë italian i Lëvizjes Pesë Yje (M5S) dhe Partisë Demokratike (PD) përballet me disa ngjarje të profilit të...
Pogradec/ Kati i pestë i një pallati, në flakë; digjen tetë apartamente, plagoset një zjarrfikës.
Në një pallat pesë kate me shtesë, në Pogradec, ku jetonte edhe një nga ish kryetaret e Bashkisë, është përfshirë në flakë këtë ditë të ftohte dim...
Vuçiq: ‘Nëse Kosova e heq taksën, atëherë bisedojmë; nëse jo, nuk është gjë, faleminderit’.
Kreu i shtetit serb, Aleksander Vuçiq, ka preazantuar sot projektin e tij për pesë vitet e ardhshme duke treguar se do të ndajë për të ashtuquajtu...
Biden thotë se nuk do t’i bindet thirrjes së Senatit për gjyqin e impeachment kundër Trump.
Nga: Fox News/ Ish zëvendës presidenti Joe Biden tha të Premten se ai nuk do të bindet ndaj thirrjes së Senatit për të dëshmuar në gjyqin për i...
AFP, Agjencia franceze e lajmeve, shpall sheshin Skënderbej si më të bukurin për festat.
Sheshi “Skënderbej” ka pushtuar sërish mediat më të njohura botërore. Agjencia franceze e lajmeve AFP ka publikuar foton e realizuar nga fotorepor...
Basha i mbyll derën Kryemadhit, refuzon zyrtarizimin e koalicionit me LSI, partia e presidentit mbetet mes 4 rrugëve
Nga: Rigels Seliman /Agjensia e Lajmeve Sot News/ Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim duket se kanë hyrë në një luftë të fto...
Mot i keq: Mbërrin ajri polar, temperaturat 10 gradë nën mesataren
Të Shtunën dhe të Dielën dy ditët më të ftohta me reshje dëbore edhe në zonat e ulta në zonat jug-qendrore të Adriatikut. Nga e hëna përsëri presi...
Netanyahu fiton primariet dhe rilancohet
Benjamin Netanyahu forcohet falë fitores së madhe të arritur në primaret e Likud, ne te cilat fitoi me më shumë se 70% të konsensuseve. Në këtë më...
Spektakël me këngë dhe fishekzjarrë- kjo do të jetë nata e Vitit të ri në Tiranë
Kush do të vijë në sheshin e madh? Kush do të këndojë? Ç’spektakël ngjyrash do të krijojnë fishekzjarrët? Ka një kureshtje qytetarësh e sidomos...
Faqja 32 prej 1 027« E para...1020...3031323334...405060...E fundit »