TRE TË VËRTETA QË U MBULUAN SOT
  Frrok Çupi/ Nuk u mbuluan nën “çadër”, por thellë në tokë. “Çadra” në bulevard është nukli ku vërtiten të gjitha lëvizjet dhe të vërtetat...
Haiti: Autobuzi hyn në turmën e njerëzve që festonin pashkët; vriten 34
  Një autobus u sul drejt turmës së njerëzve që po festonin në një festival të Haitit të Dielën herët në mëngjes, duke vrarë 34 vetë dhe p...
Reagim ndaj fytyrave të komunizmit/ Ç’u vjen keq për Azem Vllasin, miq?!
Nga: Nazmi Berisha, publicist/Periskopi/ Plagosja e Azem Vllasit trazoi dhe shqetësoi opinionin kosovar sikur të kishte ndodhur ndonjë hata me ...
Administrata e Donald Trump- më e elegante se e Obamës, por duhen edhe 500 poste kyç.
  Gazeta “The N.Y. Times” ka hedhur një vështrim mbi personelin e administratës së Donald Trump, e cila- sipas gazetës- duke mos i plotësuar v...
Skocia planifikon të kërkojë referendumin e dytë të Pavarësisë.
 (FOTO: Ministre e Parë e Skocisë, Nicola Sturgeon)/ Me një Brexit të pashmangshëm, Ministre e Parë e Skocisë, Nicola Sturgeon ka bërë të ditur...
Basha vjen nga dreka me ambasadorët me “mbështetje nga ndërkombëtarët!”.
  (FOTO: Arkiv)/ Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një drekë pune gjatë mesditës së sotme me ambasadorët e vendeve të BE-së të ak...
Steve King: Do të doja ta shikoja Amerikën “homogjene”. VIDEO
Senatori Republikan i Iowa, Steve King ka shkaktuar një valë debatesh në gjithë spektrin politik. Të shtunën ai postoi në Twitter se “Ne nuk mund ...
Scoop: Trump do të presë Xi në Mar-a-Lago
Presidenti Donald  Trumpka bërë plan që të ketë si mysafir Presidentin e Kinës Xi Jinping në “pjatën e artë” në resorin e tij Mar-a-Lago në Florid...
Rama “i vë fitilat” kabinetit: “Ka edhe ministra të tjerë që duhen shkarkuar por…”, tha ai.
  “Ka edhe ministra të tjerë që duhen hequr” mësohet të jetë shprehur kryeministri Edi Rama, sot, në mbledhjen e Grupit parlamentar të PS-...
Gazetari Dritan Hila mes protestuesve: “Më tërbon arroganca e qeverisë!”
Sot, dita 24 e protestës, para protestuesve erdhi gazetari Dritan Hila, ancorman i TV Ora News. Ai tha se nuk e kishte menduar se do të fliste ...
Faqja 815 prej 1 066« E para...102030...813814815816817...820830840...E fundit »