Katër ironi nga Agim Xhafka:
  1. Sot Meta,si ai burri që ka përherë sherr në shtëpi. Fajin e gjen gjithmonë tek dy persona. Ose te gruaja,ose te e ëma e gruas. 2. ...
Në Azi, Aleati e la vetëm Aleatin; po në Tiranë çfarë po ndodh me Aleatët?!
Nga: L. Skiro/ Ne dinim se sot në Tiranë zhvillohet ngjarja më e madhe politike e Globit... Të gjithë i kanë drejtuar sytë nga Hotel Tirana- go...
As laboratori i drogës nuk bën më lajm; një tjetër në Fier
  Veritas.com.al/ Çdo ditë po dëgjojmë lajme për tonelata droge, për depo dhe tunele… Këto kaluan, dhe tjetri kur dëgjon “tunel me drog...
FOTO/ Kryqëzimi i Jezusit rikrijon “Lojën e Pasionit”, traditë e përvitshme në qendër të Londrës.
Një grup teatral i Kristianëve Britanik ka vënë në skenë Lojën e Pasionit të përvitshëm në sheshin Trafalgar, Londër, pjesë e traditës së paradës ...
Media Amerikane: Policia shqiptare rrit masat e Sigurisë për parandalimin e sulmeve terroriste gjatë Pashkëve.
Policia shqiptare thotë se kanë rritur masat e sigurisë për festën e Pashkëve- shkruan Breitbart News që i referohet agjencisë amerikane të lajmev...
Kina frikësohet në çdo moment nga konflikti Koreja e Veriut-Shtetet e Bashkuara.
(FOTO: Wang Yi, Minister i Jashtem i Kines)/ Kina ka paralajmëruar se ‘konflikti mund të nisë në çdo moment”, ndërsa tensionet mbi Korenë e Ver...
Meta me McCain: Amerika të rrisë prezencën në Europën Juglindore! Por buxheti ynë për NATO është “i ulët”.
Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot Kryetarin e Komisionit të Forcave të Armatosura në Senatin Amerikan, Senatorin John McCain...
Presidenti i Republikës, Nishani, me senatorin McCain: “Jemi të sinqertë me SHBA”.
(FOTO: Senatori John McCain dhe presidenti Nishani sot në Tiranë)/ Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Senatorin amer...
Buchanan: Sulmi i Trump me MOAB dha “mesazhin” për Korenë e Veriut.
  Të Enjten në programin televiziv të WABC, titulluar “The Rita Cosby Show,” komntatori konservator Pat Buchanan tha se lëshimi sot i bomb...
Facebook shënjon 30,000 llogari “Fake” para zgjedhjeve në Francë.
Facebook thotë se ka shënjuar 30, 000 llogari “fake” që lidhen me zgjedhjet presidenciale të Francës. Kjo, sipas Facebook, është pjesë e përpjekje...
Faqja 860 prej 1 141« E para...102030...858859860861862...870880890...E fundit »