Kokëdhima tregon çfarë tha vetë në takimin me Bashën
(FOTO: Arkiv)/ Sot në Hotel "Rogner", kreu i lëvizjes “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima takoi kreun e PD, Lulzim Basha. Në përfundim të takimit, Kokëd...
Po zhvillohet takimi Basha- Kokëdhima; arsyeja: Kriza.
Edhe pse disa figura të Rilindjes, përfshi edhe kryeministrin thonë se nuk ka krizë politike, të gjithë të tjerët pranojnë realitetin. Madje edhe ...
Një tërmet i fuqishëm goditi Shqipërinë rreth orës 15:53 minuta.
Tërmeti është ndjerë thuajse në gjithë territorin e vendit: nga Puka, Bulqiza, në Lezhë, Shëngjin, Durrës, Krujë, Tiranë, Elbasan dhe zonat përret...
Eta: Separatistët bask filluan dorëzimine armëve
Militantët bask  të grupit Eta filluan procesin e dorëzimit të armëve të mbetura, proces që zyrtarisht shënon fundin e pasigurisë së mbetur në Eur...
Fitore e Trump: Senati emëron Gorsuch në vend të gjykatësit Antonio Scalia
Senati votoi para pasdites së të Premtes për gjykatësin Neil Gorsuch si anëtar të trupit gjykues Kombëtar. Dy vota, të dyja të dhena të Premten...
Stokholm: Kamioni hyn mes njerëzve, tre viktima.
Policia suedeze njoftoi të premten se një kamion ka hyrë në grupin e njerëzve në qendër të Stokholmit dhe ka të lënduar, derisa mediat lokale lajm...
Rama me TV dhe Rama me dorëheqje.
  Dy sarkazma nga Agim Xhafka/ ME TV: Rama: -Ej,ku po shkon? Kameramani: - Pas jush,po filmoj. Rama: -Po unë do bëj shurr...
Një sinjal për qeveritë që helmojnë njerëz.
Frrok Çupi/ Ku po shkojnë qeveritë që helmojnë njerëz?... Presidenti Trump urdhëroi sot në mëngjes, (ora 2.00- sipas orës sonë) sulmin ajror me ...
Vijnë “Vullnetarët e Enverit”. Një prej tyre “me sy blu” në Cakran të Fierit
Kryeministri Rama, që nga zona e Fierit ku ndodhet për drekë (përsëri drekë) përdori një banor të Cakranit si personazh në televizionin e tij ERTV...
Tillerson: ‘Hapa të tjerë’ për të larguar presidentin Assad nga pushteti në Siri.
Të Ënjtën, Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson tha se “hapa të tjerë janë në rrugë” për të formuar një koalicion ndërkombët...
Faqja 883 prej 1 158« E para...102030...881882883884885...890900910...E fundit »