Torino pa mish? A është i pari “qytet vegjetarian” në Itali një dështim i paralajmëruar?
Veritas.com.al/ Kryetarja e re e Bashkisë së Torinos ka bërë të ditur se ka plane për ta shndërruar atë në qytet vegjetarian – madje shpall edhe nj...
Pse dalin kaq shumë tradhtarë nga “barku” i PD?!
Leart Skiro/ Veritas.com.al/ I fundit që “tradhtoi” Partinë Demokratike ishte deputeti Mëhill Fufi. Ky kishte ardhur “me zor” në Partinë Demokr...
Exclusive për Breitbart/ Ben Carson: Zgjedhjet nuk janë mes Trump ose Clinton; janë zgjedhje çfarë drejtimi do të marrë vendi
(FOTO: Ben Carson) Ben Carson, siç e mbani mend, ish- kandidat për President në Shtetet e Bashkuara, një nga neokirurgët pediatër më të njohur ...
Bataclani, Paris, rihap dyert në 12 nëntor me Sting
Nga Katia Fache/ Pas kasaphanës së Bataclan së 13 nëntorit 2015 në Paris, ku humbën jetën 90 persona nën plumbat e  terroristëve, salla që duhe...
Mes këtyre tensioneve qeveritare, krisma armësh në kufi me Greqinë
(FOTO: Mjedisi rreth Igumenicës ku ndodhi ngjarja) Të shtënat e armëve që ju dëgjuan sot në periferi të Igumenicës, afër kufirit mes Shqipërisë...
Presidencialet 2016/ 94.6 milion persona- jashtë pune në muajin Tetor
  Në raportin përfundimtar të punës, para ditës së zgjedhjeve, shkalla kombëtare e papunësisë shënoi 4.9 për qind. Ekonomisë së Shteteve t...
Clinton dhe Trump “përplasen” në pistën e aeroportit
MORRISVILLE, North Carolina — Avionët e fushatës elektorale për kandidaten Demokrate Hillary Clinton dhe kandidatin Republikan Donald Trump, u ulë...
Ivanka Trump në fushatë për të atin
(FOTO: Ivanka Trump në një shkollë) MANCHESTER, New Hampshire — E bija e Donald Trump, Ivanka Trump po viziton shkollat publike në disa shtete ...
Ted Cruz thotë se “jam këtu për të mbështetur Donald Trump”
  DES MOINES, Iowa — Senatori Ted Cruz po bën fushatë në favor të presidentit dhe zëvendës presidentit Trump-Pence, në një miting mbajtur ...
Akoma nuk dihet çfarë e shkaktoi zjarrin sot në selinë e Parlamentit të Austrisë/ VIDEO
  /Veritas.com.al/ Dihet vetëm një gjë, që ndërtesa e Parlamentit të Austrisë është ndërtuar në shekullin 19.00. Edhe vetë flakët e zja...
Faqja 886 prej 1 012« E para...102030...884885886887888...900910920...E fundit »