Zgjedhjet në Holandë: Pritet pjesëmarrje e lartë; zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e re.
(FOTO: Lideri favorit në zgjedhje i Partisë së Lirisë, Geert Wilders)/ Holanda po zhvillon zgjedhje për të nxjerrë qeverinë e re; qendrat e opt...
Zoti Basha, për herë të parë flet hapur kundër George Soros.
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ndaj letrës së gjashtë senatorëve amerikanë drejtuar sekretarit Amerika...
Nën “mbretërinë” e stuhive të borës- Shtetet e Bashkuara dhe Kanada
Aksidente automobilistike në seri, transport i çorientuar, shkolla të mbyllura apo ndërprerje e energjisë elektrike, stuhia e borës është zhvendos...
Europol thotë se Shqipëria – “burim kryesor” i kanabisit. Por BE nuk dëgjon nga ky vesh.
Europol dhe BE nuk janë larg nga njëri tjetri; madje janë bijtë e një “nëne” që quhet Europë. Por ndërsa Europol denoncon se ka krim droge në S...
E FUNDIT/ Bie zjarr në Bibliotekën Kombëtare.
Ka rënë një zjarr i madh brenda ambienteve të Bibliotekës Kombëtare në Tiranë. Deri tani dihet se nga flakët janë përfshirë fonde të mëdha të l...
Marine Le Pen do të punojë me Poloninë dhe Hungarinë për të çmontuar BE.
 (FOTO: Marine Le Pen, favorit për zgjedhjet presidenciale në Francë)/ Marine Le Pen, favorit për turin e parë të zgjedhjeve të afërta presiden...
Ambasadori Lu shpreson te Xhafa. Tjetri para këtij “s’ishte gjë!”.
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë Donald Lu ka folur për “Zëri i Amerikës” edhe mbi riparimet e qeverisë Rama. Ai tha sot se pret që mi...
Dritan Hila: Zgjedhjet e 18 qershorit mund të shtyhen, pse shkova në çadrën e PD.
  Analisti dhe drejtuesi i emisionit “Arena” në Ora News, Dritan Hila ka sqaruar se pse mori pjesë në diskutimet në çadrën e protestën e o...
Trupi i peshkatarit të mbytur gjendet pranë portit në Durrës
  Policia kishte marrë njoftimin se është gjetur një kufomë pranë portit të Peshkimit në Durrës. Ngjarja ndodhi dje, por sot është njof...
Turqi: Erdogan përsërit Luftën e Fjalëve mbi Holandën.
Presidenti turk  Recep Tayyip Erdogan të Martën drejtoi një sulm të ri verbal kundër Holandës mes grindjeve të mëdha diplomatike, duke e bërë vend...
Faqja 888 prej 1 141« E para...102030...886887888889890...900910920...E fundit »