Kuvendi, me vetëm 63 vota, miraton ligjin për importin e plehrave
  Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot një nga ligjet më të diskutuara prej dy dekadash, ligjin për importimin e mbetjeve të riciklueshme ...
Clinton vs Trump: Debati i parë i kandidatëve presidencialë
Dy rivalët që garojnë për presidencën amerikane, demokratja Hilary Clinton dhe republikani Donald Trump do të mbajnë të Hënën në mbrëmje, në orën ...
Emigracioni i paligjshëm: Franca arreston dy policë belgë në kufirin mes dy vendeve
Policia franceze ka arrestuar dy oficerë të policisë belge, pasi u kapën duke transportuar emigratë të paligjshëm në territorin francez. Ata u morën oër rreth katër orë në pyetje me dyshimimin “nd...
Direktiva e re: Koha për të ardhur në punë të llogaritet si orë pune!
Gjykata Europiane dhe Komisioni Europian kanë argumentuar se koha që punonjësit shpenzojnë për të ardhur dhe për t’u larguar nga puna, duhet të ko...
ISIS ka përdorur armë kimike ndaj trupave amerikane në Iran
  Ushtria amerikane ka ngritur dyshime se Shteti Islamik mund të ketë sulmuar bazën e trupave amerikane në Irak me armë kimike. Sulmi i ndodhur...
Konflikti në Siri:OKB, gati të shpërndajë sërish ndihmat humanitare
Organizata e Kombeve të Bashkuara ka vendosur të vazhdojë operacionin për shpërndarjen e ndihmave humanitare në Siri. Sulmi i së hënës mbi kamionë...
… Shpëtohet një kotele dhe ikën një biznesmen
  Nga Artan Gaçi, deputet i Partisë Socialiste Duhet te heqim dore nga smira kolektive: Në Mal të Zi, partitë shqiptare bashkohen në nj...
VIDEO/ Letër për Obamën: Aleksi, djali Amerikan 6 vjeç, i ofron shtëpi refugjatit Sirian
Një gjashtë vjeçar amerikan, përmes një letre drejtuar presidentit Barack Obama, i ofron hapësirë në shtëpoinë e tij refugjatit Sirian. Alex, n...
Letra e djalit 5 vjeçar shqiptar per President Obama
Aleksi, nje djal 5 vjeçar shqiptar, i shkruan presidentit te SHBA, Barack Obama
VIDEO/ Shqipëria- vendi i plehrave të botës/ Dokumetar
Shqiperia eshte kthyer ne nje vend te grumbullimit të plehrave nga Bota. Kjo iu ka rene ne sy reportereve te huaj qe kane krijuar dokumentare filmike me personazhe dhe fakte nga fushat e plehrave ...
Faqja 889 prej 986« E para...102030...887888889890891...900910920...E fundit »