Protesta e ‘Unazës’/ Kryeministri thotë se nuk mund të shpërblehen ‘zaptuesit’, por të largohen nga rruga.
Kryeministri Edi Rama është shprehur sot se nuk do të ketë dëmshpërblim 100% për banorët e Astirit që preken nga projekti i Unazës së Re. Gjatë...
Ambasada e SHBA ‘pret’ hetimin mbi Tahirin
Ambasada e SHBA në Tiranë thotë se pret një hetim të plotë nga drejtësia shqiptare për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri si dhe Ervis Martin...
Veseli paralajmëron zyrtarët e shtetit: ‘Pos pasurisë, do të deklaroheni edhe për numrin e grave’
“... Të gjithë zyrtarët do të deklarohen se nga e bënë gjithë atë pasuri, se nga i bënë gjithë ato shtëpi,  se nga i bënë gjithë ato gra”, tha kry...
Eshtrat e Mit’hat Frashërit (Lumo Skendo) mbërritën sot në atdhe.
Eshshtrat e Mit'hat Frashërit kanë mbërritur nga Amerika ku preheshin prej shtatë dekada, në ardheun e tij Shqipëri i. Për kthimin e eshtrave nga ...
Presidenti hyn në derën e Sandër Lleshit duke trokitur te ministre Xhaçka; kryeministri i shkruan direkt Presidentit.
Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka shkruar një letër ku rendit 14 pyetje për Ministrin e Mbrojtjes, zonjën Olta Xhaçka. Ai bashkë me publikimi...
Prokurori turk thotë se shkrimtari saudit është mbytur dhe copëtuar
  The Associated Press   STAMBOLL (AP) - Gazetari saudit Jamal Khashoggi u mbyt sapo hyri në Konsullatën Saudite në Stamboll si...
Pas vitit të tërë të shpifjeve, nis stina e pestë: ‘Kundër Shpifjes’!
Po të bëhet e vërtetë se do të nisë një epokë kundër shpifjeve, kjo do të ishte një mrekulli për të gjithë qytetarët. Njerëzit normalë po ndjehen ...
Skandali “Babalja”/ Alizoti pranon se bëri zërin si vëllai i Fatmir Xhafajt
Prokuroria zbulon përgjime të cilat tregojnë se si i ashtuquajturi “dëshmitari X”, ose ' Babalja'  komunikon në telefon me Fredi Alizotin, i cili ...
Xhiseila flet me shoqet në distancë: Sikur ‘ një ditë t’u ndodhë ça më ka ndodhur mua’.
Pasi i shprehu mbështetje publike ish- të dashurit, Rexhep Rraja, i cili u la në burg, Xhisela Maloku ka reaguar në rrjetet sociale me një tjetër ...
Reportazh: Fshati Rabie, Memaliaj, në familjen e Alket Muhos, që u vra teksa kulloste bagëtitë. VIDEO
Nga: Brikena Metaj, News24 TV Tv ‘News24’ udhëtoi drejt fshatit të thelle malor të Rabies ne Memaliaj, aty ku 43-vjeçari Alket Muho u ekzekutua...
Faqja 5 prej 28« E para...34567...1020...E fundit »