Trump, Putin diskutuan MBI Venezuelën në një bisedë telefonike.
Uashington (AFP) - Presidenti i SHBA Donald Trump dhe homologu i tij rus Vladimir Putin diskutuan situatën në Venezuelë gjatë bisedimeve të gjata ...
Në Selanik zbulohet thesari mahnitës, kurora dhe unaza ari, deri edhe statuja perëndish.
-Sipas TCH. Ndërtimi i një rrjeti metroje nën qytetin grek të Selanikut ka zbuluar një thesar të jashtëzakonshëm të objekteve të lashta, si kur...
Sekretari i Mbrojtjes i SHBA: ‘Pse e ftuam zonjën Xhaçka? Për rrezikun Rus në Ballkan’
Si përgjigje ndaj pyetjes së Zërit të Amerikës, sekretari Shanahan tha se rreziku që paraqet Rusia në Ballkan është një nga arsyet kryesore të zhv...
Notre Dame, dyshimi i errët i Diego Fusaros pas zjarrit?
Disa orë pas zjarrit katastrofik që shkatërroi Notre Dame në Paris, filozofi Diego Fusaro ngriti dyshimet e tij rreth shkaqeve që i dhanë jetë fla...
Pashka katolike është ‘balerinë’…Si të llogarisim kur do të jetë Pashka.
-Si bëhet për te llogaritur kur bie dita e Pashkëve ? Mjafton të dihet kur do të jetë hëna e parë e plotë pas ekuinoksit të pranverës- Nga: Eli...
Florida, kapet pitoni rekord femër: peshon 63 kg, është 5 metra e gjatë
Photo by National Park Service Ekipi i hulumtuesve ka përdorur "meshkuj roje" përshtatur me totalizator për të gjetur pitonin femër Nga: Fra...
Një i pastrehë në Tiranë bën aktin nobel: Gjen portofolin dhe kërkon të zonë derisa e gjen në Universitet
Marin Gjollma është pedagog pianoje në Universitetin e Arteve në Tiranë, ndërsa Ismet Hilaj mbledh shishe dhe kanaçe mes mbeturinave. Të dy burrat...
Papa Françesku takohet me udhëheqësit kryesorë Mormonë
  Papa Françesku u takua me krerët e Kishës së Jezu Krishtit të Shenjtorëve të Ditëve të Mëvonshme në Vatikan të shtunën, takimi i parë mi...
Ka ca që e mendojnë si ‘luftë brenda familjes’ pse Kiri shkoi në protestë
Kiri Hajdari, djali i Azemit duket është shfaqur sot në protestën e Opozitës para Parlamentit. Kjo ka bërë përshtypje të veçantë pasi motra e tij ...
Ambasada e SHBA ndez sinjalin e ‘rrezikut’ para protestës së opozitës: “ Qëndroni larg…”.
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka lëshuar alarmin e ‘rrezikut’ para protestës së opozitës që është planifikuar për nesër paradite. Pro...
Faqja 5 prej 32« E para...34567...102030...E fundit »