Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ‘kapet’ brenda qendrës së votimit. Reagon edhe kandidati Tom Doshi
  Ministri Ditmir Bushati, njëkohësisht kandidat për deputet i PS në Shkodër,  është futur brenda qendrës së votimit në Shkodër. Edhe ose ...
PS reagon pas deklaratave të Ilir Metës: ‘Mos bini pre…, ruani qetësinë”
Duket se sloganin “me qetësi e dashuri!”, të aplikuar nga Ilir Meta, e ka përvetësuar kundërshtari i tij tashmë, PS. Pas deklaratave të Metës në L...
Ilir Meta: “Kryesadistin, nesër e keni të shtrirë përdhe… ka mbaruar kjo histori”.
Kryetar i Kuvendit dhe president i zgjedhur i Republikës, Ilir Meta ka mbërritur në Shëngjn, ku është plagosur me armë zjarri një aktivist i LSI, ...
Ushtria vihet në gatishmëri për nevojat e zgjedhjeve.
Ministria e Mbrojtjes dhe Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë kanë deklaruar  përmes një njoftimi për media se Forcat e Armatosura kanë ngritur gatis...
Nga Lezha: Shqiptarët “të ngrihen kundër bandave të Rilindjes”, bën thirrje Meta.
Në qytetin e Lezhës, jo si përherë, zoti Ilir Meta- president i zgjedhur i Republikës- ka mbërtitur me eskortë. Ai ka deklaruar para gazetarëve...
PD ka tërhequr për 30 minuta komisionerët e saj në qendrat e votimit
Partia Demokratike në Lushnjë ka tërhequr për gjysmë ore komisionerët e saj në qendrat e votimit. Shkaku pse e ka kryer këtë akt në pikun e dit...
LSI paralajmëron ‘frikë’ në Shijak dhe Lezhë
Nënkryetari i LSI, Luan Rama, ka dalë në një konferencë për mediat dhe ka vënë gishtin mbi dy zona të nxehta për votimet sot. Ai ka përmendur S...
Mbi fletën e votimit, në Shkodër, shkruhet ‘JOZEFINA TOPALLI’
Fletët e votimit janë bërë të pavlefshme nga Demokratët, por megjithatë kanë kujtuar Jozefina Topallin dhe kjo u ka mjaftuar. Mbi fletë shkruajnë ...
JozefinaTopalli në Shkodër: Lus zotin që të ndihmojë Shqipërinë dhe shqiptarët
Ish-nënkryetarja e PD-së, Jozefina Topalli ka votuar sot paradite në Shkodër së bashku me bashkëshortin e saj. Pasi hodhi votën në kutinë e votimi...
Bandat e drogës- ka thënë Meta- nuk mund të na mbajnë peng, duke aluduar për PS.
Menjëherë pas plagosjes me armë zjarri të një militanti të LSI, kreu i Kuvendit, Ilir Meta është nisur urgjentisht për në qytetin e Shëngjinit ku ...
Faqja 10 prej 19« E para...89101112...E fundit »