Pjesëmarrje e ulët rekord në histori, mbyllet votimi në gjithë vendin. VIDEO
Sapo është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit në të gjithë vendin. Sipas KQZ-së procesi ishte parashikuar që të zgjaste deri në orën 20:00. Komi...
Votuesit kanë zgjedhur ‘shtëpinë’. Shtyhet me një orë dhe mbyllet koha e votimit me pak votues.
  Nga të dhëna paraprake duket se pjesëmarrja në votime ka qenë shumë e ulët. Edhe pse koha e votimit është shtyrë edhe një orë (nga 19.00...
Meta e quan ‘kryesadist’. Rama i përgjigjet ‘qen’!
Kur akuza të ashpra kanë ardhur nga presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, kryeministri Edi Rama iu ka drejtuar mesazhe dashamirësve. Në një postim ...
Meta zbulon kush qëlloi me armë në Shëngjin. “Por nuk ndalemi për mbrojtjen e votës”, thotë
Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj mbështetësve të rilindjes në Lezhë dhe ndaj kreut të Policisë së Shtetit, pas incidentit...
KQZ: Kanë votuar 25.69 % e votuesve
Zëdhënësja e KQZ-së Drilona Hoxhaj në konferencën e sotme për media në Tiranë ka bërë të ditur se deri në ora 13.00 përqindja e votuesve në zgjedh...
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ‘kapet’ brenda qendrës së votimit. Reagon edhe kandidati Tom Doshi
  Ministri Ditmir Bushati, njëkohësisht kandidat për deputet i PS në Shkodër,  është futur brenda qendrës së votimit në Shkodër. Edhe ose ...
PS reagon pas deklaratave të Ilir Metës: ‘Mos bini pre…, ruani qetësinë”
Duket se sloganin “me qetësi e dashuri!”, të aplikuar nga Ilir Meta, e ka përvetësuar kundërshtari i tij tashmë, PS. Pas deklaratave të Metës në L...
Ilir Meta: “Kryesadistin, nesër e keni të shtrirë përdhe… ka mbaruar kjo histori”.
Kryetar i Kuvendit dhe president i zgjedhur i Republikës, Ilir Meta ka mbërritur në Shëngjn, ku është plagosur me armë zjarri një aktivist i LSI, ...
Ushtria vihet në gatishmëri për nevojat e zgjedhjeve.
Ministria e Mbrojtjes dhe Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë kanë deklaruar  përmes një njoftimi për media se Forcat e Armatosura kanë ngritur gatis...
Nga Lezha: Shqiptarët “të ngrihen kundër bandave të Rilindjes”, bën thirrje Meta.
Në qytetin e Lezhës, jo si përherë, zoti Ilir Meta- president i zgjedhur i Republikës- ka mbërtitur me eskortë. Ai ka deklaruar para gazetarëve...
Faqja 10 prej 19« E para...89101112...E fundit »