Etiketa: britani

Ministrja e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar diagnostikohet me koronavirus
OLIVER JJ LANE Nadine Dorries, një ministër e shëndetësisë në qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar të Boris Johnson është diagnostikuar me Coronavirus, duke ngjallur shqetësimin për qindra njerëz ...
Divorci i dytë mbretëror në një javë: djali i Princeshës Margaret ndahet
Një goditje tjetër e forte për Mbretëreshën Elizabeth e cila, pak ditë pas njoftimit për ndarjen e nipit të saj Peter Phillips nga gruaja e tij, sheh një çift tjetër që shpërthen Nga:Novella To...
Konflikti i Britanisë me Greqinë mbi thesaret derdhet në tensionet e Brexit
Nga Gabriela Baczynska, John Chalmers BRUKSEL (Reuters) - Një mosmarrëveshje e gjatë midis Britanisë dhe Greqisë për thesaret e lashta ka hyrë në tensionet mbi Brexit pasi një kërkesë për kthim...
Boris vë në rrezik marrëdhëniet me ShBA, ndërsa shtyn edhe vizitat ndërkombëtare
  Nga: VICTORIA FRIEDMAN Kryeministri Boris Johnson thuhet se po vë në rrezik marrëveshjet e ardhshme tregtare të Britanisë, duke vonuar udhëtimet ndërkombëtare. Kryeministri është v...
Frika e Irlandës për votimet: Në krye kush e do ishullin të bashkuar
Për herë të parë nacionalistët e Sinn Fein përpara në sondazhe. Partia e Kryeministrit Varadkar në rrezik Nga: Davide Zamberlan Irlanda e Londrës sot shkon të votojë për të zgjedhur Parlamen...
Fjalimi final i Nigel Farage në BE: Mbyllet mikrofoni, ndërsa ai valëvit flamurin e Mbretërisë së Bashkuar në fitore.
Nga: OLIVER JJ LANE Udhëheqësi i Brexit, Nigel Farage mbajti fjalimin e tij të fundit në Parlamentin Evropian të Mërkurën, ku ai e quajti Brexit si një fitore në "betejën historike që po ndodh ...
Mbretëresha Elizabeth i jep Princit William titullin e ri, pasi Princ Harry dhe Meghan Markle humbën statusin HRH
Nga: Elise Solé/ Mbretëresha Elizabetë i ka dhënë Princit William një titull të ri: Lord Komisioner i Lartë në Asamblenë e Përgjithshme të Kishës së Skocisë. Princi William, 37 vjeç, i cili ...
Frikë për Mbretëreshën Elizabeth: Anulohet eventi për shkak të një përkeqësimi.
Mbretëresha Elizabeth u detyrua të anulojë një takim në minutën e fundit për shkak të një përkeqësimi, por burimet zbulojnë se nuk është asgjë serioze Carlo Lanna, korrespondent pranë Mbretëris...
Megxit: Sussex-ët do lënë titujt ‘Hirësia Mbretërore’, jo më anëtarë në detyrë të Familjes Mbretërore
Nga: VICTORIA FRIEDMAN/ Breitbart News Princi Harry dhe Meghan Markle nuk do të përdorin më titujt  Lartësia e Tij/Saj Mbretërore pasi ata "nuk janë më anëtare në detyrë të Familjes Mbretërore"...
Nigel Farage ‘Nuk do të marr asnjë qindarkë’ prej 153,000£ pagesë si trajtim për shkëputjen e marrëdhënieve si Anëtar i Parlamentit Evropian
Nga: KURT ZINDULKA, Breitbart News/ Udhëheqësi i Partisë Brexit, Nigel Farage do të refuzojë çdo pagesë për shkëputjen e marrëdhënieve nga Bashkimi Evropian për mandatin e tij njëzet vjeçar që ...
Faqja 4 prej 26« E para...23456...1020...E fundit »