Etiketa: is_tag

Delingpole: Bojo ka dalë negativ për Coronavirus. Pse ai vetizolohet?
Nga: JAMES DELINGPOLE   Kryeministri Boris Johnson ka deklaruar se ai do të qëndrojë në izolim katërmbëdhjetë ditë pavarësisht se ka rezultuar negativ për Coronavirus. Ai pretendon s...
Covid-19: Mbretëria e Bashkuar mund të përballet me 50,000 raste në ditë deri në Tetor
Mbretëria e Bashkuar mund të shohë 50,000 raste të reja të koronavirusit në ditë nga mesi i Tetorit nëse nuk ndërmerren  veprime të mëtejshme, ka paralajmëruar këshilltari kryesor shkencor i qever...
Britania e Madhe zgjat ngushëllimet për ‘Ditët më të errëta të Amerikës’
Kryeministri Boris Johnson ka shprehur ngushëllimet e Britanisë për viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në "ditët më të errëta të Amerikës". "Sot ne kujtojmë të gjithë ata që vdiqën, ...
COVID/ AstraZeneca nis prodhimin e 30 milionë vaksinave porositur nga qeveria britanike.
Gjigandi farmaceutik, AstraZeneca, tashmë e ka filluar prodhimin e 30 milionë dozave të vaksinës kundër koronavirusit, të cilat i ka porositur qeveria britanike. Kjo vaksinë është duke u zhvilluar...
“Shumë i madh dhe me flokë”, teoria për djalin e BoJo-s
Djali i Boris Johnson Wilfred lindi në 29 Prill, por konspiracionistët nxjerrin ne pah  madhësinë dhe flokët e djalit të vogël për të thirrur për komplot Nga: Gerry Freda  Në Mbretërinë e Ba...
Princesha e Britanisë, Beatrice, martohet në Windsor
  LONDER (Reuters) - Princesha e Britanisë, Beatrice, vajza më e madhe e Princit Andrew dhe Sarah, Dukesha e York-ut, u martua me të fejuarin e saj Edoardo Mapelli Mozzi në Windsor të Prem...
Boris informon Merkelin se Britania e Madhe është e gatshme të largohet pa marrëveshje,Barnier sugjeron aksesin për shërbimet financiare
Nga: VICTORIA FRIEDMAN Boris Johnson i ka thënë Angela Merkelit se ai është i gatshëm të nxjerrë MB-në jashte nga institucionet e BE-së më 1 janar pa marrëveshje. Ndërkohë, Michel Barnier ka lë...
William dhe Kate nuk kthehen në Londër dhe festojnë ditëlindjen e Princit me një foto familjare
Urimet më të mira për Princin William i cili feston ditëlindjen e tij por edhe Ditën e Babait me një foto familjare të realizuar nga Kate, në rezidencën e fshatit ne Norfolk, ku ata u transferuan ...
Tregimi tronditës i Princit Charles: “Kam akoma simptoma Covid-19”
Në vizitën e parë zyrtare pas bllokimit, Charles i Anglisë zbuloi se ai ende nuk e ka kapërcyer plotësisht infektimin nga koronavirusi, pasojat e të cilit ende vazhdojnë të ndjehen Nga: Novella...
Farage lancon ‘Reform Party’ mes shqetësimit mbi lidershipin e Boris-it
KURT ZINDULKA Nigel Farage thuhet se është i vendosur të rilancojë  Brexit Party  si Reform Party, sipas tabloidit Britanik të Sunday Express, pasi frika ngrihet mbi aftësinë e Boris Johnson pë...