Etiketa: is_tag

Tregimi tronditës i Princit Charles: “Kam akoma simptoma Covid-19”
Në vizitën e parë zyrtare pas bllokimit, Charles i Anglisë zbuloi se ai ende nuk e ka kapërcyer plotësisht infektimin nga koronavirusi, pasojat e të cilit ende vazhdojnë të ndjehen Nga: Novella...
Farage lancon ‘Reform Party’ mes shqetësimit mbi lidershipin e Boris-it
KURT ZINDULKA Nigel Farage thuhet se është i vendosur të rilancojë  Brexit Party  si Reform Party, sipas tabloidit Britanik të Sunday Express, pasi frika ngrihet mbi aftësinë e Boris Johnson pë...
“Efekt i menjëhershëm”: Nigel Farage lë Radion LBC
  Nga: BREITBART LONDON Nigel Farage është duke e lënë programin e tij pesë-herë-në javë në radion LBC të Mbretërisë së Bashkuar, ndërprerja e papritur e shfaqjes në ditët e ardhshme mb...
Boris Johnson, dilema e anglezëve: “Çfarë fsheh në vesh?”. Dyshim për kufje gjatë seancës së pyetjeve
Për orë të tëra ka pasur një temë më të debatuar se të tjerat, " çfarë fsheh Boris Johnson në vesh? Një kufje?". Kjo është dilema që çmendi Twitterin, ku anglezët pyesin se çfarë fsheh Kryemini...
Pilulat e malaries vihen në provë për parandalimin e koronavirusit
-Prova e pilulës hidroksiklorurina filloi në Mbretërinë e Bashkuar- Prova e parë nëse dy ilaçe anti-malariike mund të parandalojnë Covid-19 ka filluar në Brighton dhe Oxford. Chloroquine, hy...
Boris Johnson: ‘Mjekët nisën të bëjnë plane se si ta njoftojnë vdekjen time!’
  Shkruan ‘The Hill’. Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar,  Boris Johnson tha në një intervistë të Shtunën se mjekët kishin filluar të diskutonin se si ta njoftonin vdekjen e tij, ndërsa ...
Ne po kalojmë në fazën e dytë të betejës me virusin, thotë Boris Johnson
Francis Elliott,| Chris Smyth, Shkollat janë vendosur të qëndrojnë të mbyllura muajin tjetër pasi Boris Johnson përgatitet të parashtrojë një grup të kufizuar ndryshimesh mbi bllokimin brenda d...
Kthehet Boris: Kryeministri i MB në paraqitjen e parë publike në 25 ditë, bën thirrje për optimizëm dhe vendosmëri.
  Mbretëria e Bashkuar është afër fazës ‘fituese’ të një beteje kundër koronavirusit, tha Kryeministri Boris Johnson teksa u shfaq jashtë Downing Street pas kthimit të tij në punë, pas shë...
Mbretëria e Bashkuar mori një vendim të qëndrueshëm për Huawein në 5G.
LONDER (Reuters) - Qeveria e Britanisë morri një vendim për të lejuar Huawein e Kinës të ketë një rol në ndërtimin e rrjetit telefonik 5G të vendit dhe me sa kupton zyrtari i lartë i ministrisë së...
Princi Harry heq mbiemrin mbretëror dhe niset drejt Kalifornisë
Princi Harry ka hequr mbiemrin e tij mbretëror pasi ka lënë Britaninë për në Kaliforni me gruan Meghan Markle. Duka i Sussex, 35, është regjistruar si Prince Henry Charles Albert David.  Duka i S...