Etiketa: tirane

Erion Veliaj në fushatë: ‘Nuk ka as dekret, as sekret; zgjedhjet janë në 30 qershor’.
Nga Baldushku, ku vijoi fushatën e tij elektorale, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj deklaroi se nuk ka asnjë dyshim që zgjedhjet vendore do mbahen në 30 qershor ...
Italia: Shtyrje e zgjedhjeve?… Një arnë më e keqe se e grisura!
Në debatin për shtyrjen apo jo të datës së zgjedhjeve, që ka ndarë në dy kampe edhe deputetë të CDU/CSU-së në parlamentin gjerman, është përfshirë dhe Ambasadori italian, Alberto Cutillo. I pyetur...
Britania e Madhe dënon dhunën e ish- opozitës: ‘Përgjegjësia është e liderëve’.
Ambasada britanike në Tiranë ka reaguar ashpër ndaj dhunës në priotestën e opozitës jashtë parlamentare. Britania e Madhe i ka bërë thirrje drejtuesve të protestës të mbajnë përgjegjësinë për p...
Shtetet e Baskurara dënon dhunën që kreu opozita jashtë- parlamentare.
Ambasada amerikane ka reaguar në përfundim të protestës së shtatë kombëtare të opozitës, duke dënuar aktet e dhunës që ndodhën para godinës së Parlamentit. “Ambasada e SHBA dënon dhunën që ndod...
Shtetet e Bashkuara ‘mirëpret rekomandimin e KE’ dhe mbështet Shqipërinë për çeljen e negociatave me BE.
Trupa përfaqësuese e Shtëpisë së Bardhë në Tiranë, ambasada amerikane, shpreh mbështetje për Shqipërinë dhe gatishmërinë për të punuar me partnerët shqiptarë dhe BE për të siguruar integrimin në B...
BASHA, SI NË LINDJEN E MESME, KËRKON NDIHMËN E ISLAMISTËVE NË PROTESTË
Nga: L. Skiro/ Kryetari PD, Lulzim Basha, po mban një fjalim para selisë së Qeverisë në luftë për të mbuluar krimin e establishmetit të kaluar të qeveries së PD dhe LSI. Pas pak frazave ai i...
Ambasada amerikane paralajmëron rrezikun e dhunës 8 ditë para protestës.
Lidhur me protestat e planifikuara nga opozita e bashkuar, ambasada e SHBA në Shqipëri ka paralajmëruar qytetarët amerikanë. Përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare, ambasada shprehet se dem...
FUNDI I NJË PROTESTE KU U SQULL DHUNA
Koment/ Dy partitë e opozitës (PD dhe LSI) që kanë humbur pushtetin njëra në vitin 2013 dhe tjetra në vitin 2017, kanë dalë përsëri sot në protestë ‘kombëtare’ në kërkim të pushtetit. Ato kanë ...
Vuçiç, nga Tirana tregon se ‘me Thaçin dhe Ramën po hyjmë në një fazë shumë të vështirë’.
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka treguar për zhvillimet që po ndodhin në Tiranë në kuadër të Samitit të Brdo-Brijonit, dhe përplasjet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, pas deklari...
Hashim Thaçi anulon drekën me Metën dhe Dodik
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka anuluar drekën e përbashkët me liderët e Ballkanit Perëndimor. Në këtë drekë kanë marrë pjesë presidenti shqiptar, Ilir Meta, presidenti serb Aleksandër Vu...
Faqja 20 prej 42« E para...10...1819202122...3040...E fundit »