Elvana Gjata feston ditëlindjen në Paris
  Sot ka ditëlindje një për këngëtareve më të dashura shqiptare, Elvana Gjata. Bukuroshja, e cila sot mbush 29 – vjeç, ka vendour ta presë ...
Rita Ora pranë falimentit?
Rita Ora është në telashe të mëdha financiare: Kompania e saj “Ora Multi Services” ka pësuar rënie të madhe në fitime ndërsa në të njëjtën kohë ajo ës...
Sherri në “Kënga Magjike”, Stine gjakos Florin
“Kënga Magjike”, bashkë me atmosferën festive dhe listën prej 20 fituesish, ka shënuar gjithashtu një incident të rëndë, ngjarje e cila mendohet se er...
‘Xhamadani Vija-Vija’, historia e vërtetë e krijimit të një hiti.
Këndohet si asnjë këngë tjetër në stadiume kur luan Kombëtarja, nuk mund të mungojë në çdo festë kombëtare, është pa asnjë diskutim hiti dhe himni joz...
Johnny Depp: Ja pse e dashuroj bashkëshorten
Në një intervistë për E! News, Depp ka thënë se lidhja e tij me Amber Heard është e veçantë dhe se e dashuron atë marrëzisht. Gjëja e parë që më ka pë...
“Krisje” e lumturise mes Nora Istrefi dhe Robert Berisha ?!
Mediat gjithmonë janë të vëmendshme ndaj çifteve më të njohur të showbiz-it, por kur bëhet fjalë për çiftin Berisha, interesi rritet akoma dhe më tepë...
Supermodelja shqiptare Emina Cunmulaj do të bëhet nëna e një…
Ajo është një ndër modelet më të njohura shqiptare, e cila ka një karierrë të mirëfilltë dhe tepër të suksesshme në të gjithë botën. 31 vjeçarja ka pu...
Rikthimi i Harry Potter
Kush mendoi se seritë e Harry Potter-it mbaruan?! Qetësohuni, filmi do të vazhdojë! “Fantastic Beasts and Where to Find Them” është një libër që J...
Kalendari i aktiviteteve në Teatrin e Operas dhe Baletit
  Aktivitetet kulturore janë një mënyrë për t'u arratisur nga monotonia e jetës së përditshme, nga stresi i punës dhe gjithçka tjetër që na mb...