Ministrja e Financave shpjegon përse Lulzim Basha spekulon me anulimin e konçensioneve
E ftuar në studion e emisionit “Top Talk”, ishte ministrja e Financave Anila Denaj. Gjatë fjalës së saj, ajo foli mbi pretendimin e kryetarit...
Si u ndërtuan rrugët? Rama: Saliu arriti rekord botëror. Si të veshësh xhaketën time, këmishën e Braçes, pantallonat e Finos
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar projektet dhe infrakstrukturën  rrugore duke sulmuar edhe ‘paraardhësin’ e tij në qeveri  Sali Be...
Rama flet për median polake: ‘Karantina e dytë do të na vriste të gjithëve!’
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “Business Insider Polonia”, ku ka folur shkurt për ekonominë e vendit dhe pandeminë e korona...
Miratohet rritja e pagës, paga minimale bëhet 30 mijë lekë.
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka miratuar rritjen e pagës minimale të punonjësve në 30 mijë lekë. “Paga bazë minimale në sh...
Rama: Do të heqim tre taksat për karburantin në bujqësi
Kryeministrit Edi Rama në komunikimin e përjavshëm me gazetarët me në fokus ekonominë ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë bujqësinë. Sipa...
Presidenti i Dhomës Amerikane: Pas TAP-Devollit, investim nga SHBA për Skavicën
Në Tiranë, Dhoma Amerikane e Tregtisë po shënon 20-vjetorin e themelimit të saj, në valën e një serie sfidash dhe projektesh të mëdha ekonomike ...
Rama online me përfaqësuesit e Bankën Evropiane: ‘Firmosëm 2 marrëveshje financimi për turizmin dhe infrastrukturën!’
Kryeministri Edi Rama, ka publikuar në “Facebook” takimin online që ka mbajtur me përfaqësues të BERZH dhe ambasadorin e BE-së Luigi Soreca. Ra...
Biznesi: U lehtësuam nga taksat/ Prej një janarit nuk do paguajnë tatim fitimi dhe as TVSH
“Është një frymëmarrje sepse paguajmë shumë taksa, për bashkinë për tavolinat, sigurimet e punonjësve, TVSH. Me heqjen e tyre ne lehtësohemi. ...
Memorandumi i bashkëpunimit SHBA- Shqipëri. Ky është i pari pas vitit 1992; çfarë ishte ky hendek që në 1992?!
  Shqipëria dhe SHBA kanë nënshkruar në Tiranë një memorandum për bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve. Teksa ndodhej në një vizitë zyrtare n...
Pandemia goditi, porti i kroçereve dhe anijeve luksoze kthehet në varrezë.
Disa anije kroçiere nga Britania dhe Shtetet e Bashkuara janë dërguar për t’u çmontuar për skrap në një port turk pasi industria disa milionë doll...