Standard & Poor’s konfirmon vlerësimin në “B+” dhe perspektivën “e qëndrueshme” për Shqipërinë
Agjencia Ndërkombëtare e Vlerësimit Standard & Poor’s (S&P), në rishikimin më të fundit të saj (1 shkurt 2021), konfirmon për Shqipërinë v...
Forumi ekonomik botëror: Në 2030 nuk do të kesh asgjë dhe do të jesh i lumtur
  Parashikime shamanike për këtë kohë shamanike. Që me furinë për t'i përsëritur ato si një mantra për mijëra herë dhe në fund të bëhen të...
Paratë e krimit jepen me fajde/ Dyshimet e prokurorisë hapin dosjen për dy vëllezërit binjakë nga Mirdita
Paratë e krimit qarkullojnë duke u dhënë me fajde. Ky dyshim i prokurorisë së Tiranës ka çelur dosjen e radhës në këtë institucion që po gjurm...
Po shembet rruga tjetër e “Salillarit” në Vlorë, kompania mundohet të fshehë gropat.
Një tjetër rrugë po shembet në Vlorë dhe sërish bëhet fjalë për një aks rrugor që mirëmbahet nga kompania “Salillari”. Në aksin nacional Vlor...
Çështja e firmës për fondin e rrugës Vlorë-Orikum, Denaj i përgjigjet Metës: ‘Interpreton në mënyrë të gabuar!’
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj me anë të një komunikimi për mediat,  lidhur me debatet e fundit për rrugën Vlorë-Orikum, i ësh...
Makina e kolauduar në 2020?! DPSHTR: Përfitoni një afat shtesë prej 3 muajsh. Po mjetet që targohen për herë të parë?
Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë drejtuesit e mjeteve që kanë kolauduar makinën...
Nëntori ishte i mbarë për eksportet/ 217 milionë euro mallra ‘Made in Albania’ në 1 muaj.
Nëntori ka rezultuar pozitiv për eksportet shqiptare. Të dhënat e Instat tregojnë së muajin e kaluar arritën vlerën e 27 miliardë lekëve (apo ...
Denaj i përgjigjet Metës: Buxheti i vitit 2021 ka në fokus uljen e papunësisë
Ministrja e Ekonomisë, Anila Denaj ka prezantuar buxhetin për vitin 2021 në konferencën e përjavshme. Zonja Denaj i ka kthyer përgjigje edhe presi...
ENERGJI/ Nis punën linjë e re transmetimi me Kosovën. Rama: ‘Nuk u vu në punë se vuri veton Serbia! Ja pse duhet Shengeni rajonal’.
Kryeministri Edi Rama ishte sot në dispecerinë e OST , ku nga sot nisi operimi i pavarur i Kosovës, si Zonë Rregulluese brenda Bllokut Rregull...
Kush ka bërë kolaudimin në vitin 2020 do ta ribëjë në 2022/ Altin Gonxhe, kreu i DPSHTERR
Fundi i koncesionit të kolaudimit të makinave ishte fokusi i emisionit “60 Minuta” në Scan. Kreu i DPSHTRR, Blendi Gonxhe u ndal në detaje tek...